Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > „Jedyneczka” wywoływała uśmiech na twarzy każdego dziecka. Wszyscy pamiętamy słowa tytułowej piosenki
Karina Sulich
Karina Sulich 29.09.2020 12:26

„Jedyneczka” wywoływała uśmiech na twarzy każdego dziecka. Wszyscy pamiętamy słowa tytułowej piosenki

jedyneczka
Fot. Kadr z programu „Jedyneczka” TVP ABC

Jedyneczka towarzyszyła najmłodszym widzom aż przez siedem lat od 2000 roku. Jak się okazuje, edukacyjny program dla dzieci, którego gospodarzem była niebieska pacynka Jedyneczka, z wielkim oczami, zyskała ogromną sympatię telewidzów, a słowa piosenki z jej czołówki znamy na pamięć do dziś. Od razu uśmiech pojawia się na twarzach.

Choć niektóre programy na dobre zniknęły z anteny, na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Tak też jest w przypadku kultowej wręcz Jedyneczki, która od 2000 do 2007 roku była emitowana na TVP 1. Pamiętacie wesołą pacynkę?

Jedyneczka. Uwielbiany program dzieci

– Jedyneczka, jedyneczka, błysk słoneczka w pochmurny dzień! Jedyneczka, jedyneczka, smaczna jak malinowy krem! Jedyneczka, jedyneczka, każdy w oczach uśmiech ma! Jedyneczka, kto nie widział, temu żal! – zapraszała nas, do obejrzenia niezwykłego programu dla dzieci, wesoła melodia. Trzeba przyznać, że wszyscy pamiętamy te słowa.

Edukacyjny program TVP1 i występująca w nim pacynka wywoływała uśmiech na twarzach każdego dziecka. Próżno szukać malca, który nie czekał niecierpliwie przed telewizorem, by móc obejrzeć kolejny odcinek uwielbianej produkcji. Co więcej, z największą przyjemnością, ze swoimi pociechami, przed ekranami zasiadali również rodzice, czy starsze rodzeństwo.

Jedyneczka, każdy w oczach uśmiech ma!

W każdym odcinku, uwielbianego i niezwykle popularnego programu, Telewizji Polskiej, dzieci mogły uczyć się piosenek, wierszyków, a także rozwijać swoje umiejętności plastyczne, bo to właśnie edukacja i rozwój najmłodszych, był główną ideą i myślą przewodnią Jedyneczki.

Co więcej, zarówno młodsi jak i starsi widzowie mogą oglądać powtórki popularnej produkcji TVP na kanale TVP ABC. Jeszcze nic straconego, do dziś możemy śmiać się i uczyć wraz z niebieską pacynką. A trzeba przyznać, że takich formatów jak ten, niestety, coraz bardziej brakuje. Mało kto pamięta, że występowali tam tacy aktorzy jak Katarzyna Taracińska, Cynthia Kaszyńska, Justyna Sieńczyłło, Bartosz Adamczyk, Karol Sendorek, Beata Wyrąbkiewicz, Arkadiusz Jakubik, Piotr Zelt, Tomasz Gęsikowski. Przyznajcie szczerze, tęsknicie za niebieską Jedyneczką z wielkimi oczami? Pokazujecie ten program swoim dzieciom?

Tagi: Jedyneczka tvp
Powiązane
Marcin Miller
Znasz perfekcyjnie utwory zespołu Boys? Ten quiz jest arcytrudny