Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Wiadomo, ile zarabia Jacek Kurski. Kwoty podał jeden z polityków
Karol Osiński
Karol Osiński 27.02.2021 11:03

Wiadomo, ile zarabia Jacek Kurski. Kwoty podał jeden z polityków

tvp
fot. Autorstwa Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48170934

Zarobki wysoko postawionych postaci w świecie medialnym i politycznym, to jeden z często domniemanych i omawianych tematów. W mediach społecznościowych można znaleźć wiele informacji na ten temat, jednak rzadko kiedy bywają one oficjalne i potwierdzone. Przewodniczący partii Nowoczesna, Adam Szłapka podliczył, ile zarabia w TVP Jacek Kurski. Kwota przyprawia o zawrót głowy.

Jacek Kurski pełni rolę prezesa TVP od 5 lat, jednak od tamtej pory jest osobą rzadko opowiadającą o sobie. Znane są jednak jego klarowne poglądy polityczne, którymi często wywołuje mnóstwo kontrowersji. Teraz na jaw wyszły jego zarobki, jednak Szłapka twierdzi, że na tym nie koniec.

Jacek Kurski zarobki w TVP

Fotel prezesa TVP od 2016 roku oblegany jest przez Jacka Kurskiego i nic nie zapowiada na to, by w najbliższej przyszłości ta sytuacja miała ulec zmianie. Nic w tym dziwnego, ponieważ składa się na to kilka aspektów. Pierwszym jest jego wysoko postawiona pozycja w świecie partii rządzącej, a drugim duże zarobki, a także wiele innych.

O ile pierwszy z wymienionych aspektów jest jasny i klarowny, to nie można powiedzieć tego samego o drugim z przytoczonych. Zarobki Kurskiego w TVP były jedną z najbardziej strzeżonych przez niego samego tajemnic, jednak nadszedł temu kres, a to wszystko za sprawą przewodniczącego partii Nowoczesna, Adama Szłapki.

Polityk opublikował na swoim Twitterze wykaz zarobków prezesa TVP od początku jego urzędu. O ujawnienie przez Telewizję Polską zarobków jej pracowników Szłapka starał się przez dwa i pół roku. Dodatkowo powoływał się przy tym na prawo udostępnienia tej informacji jako publicznej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

I tak po długim czasie państwówka wysłała mu wykaz zarobków pracowników zapisywanych w formie wielokrotności przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Polityk zdecydował się na przeliczenie i udostępnienie na Twitterze zarobków prezesa Kurskiego.

Ile zarabia Jacek Kurski?

Jacek Kurski zarabia naprawdę ogromne pieniądze. Pewne jest, że nie może narzekać na brak środków na koncie bankowym. Kwota zaczęła robić wrażenie już od samego początku jego urzędowania na fotelu prezesa Telewizji Polskiej.

Ostatecznie z obliczeń Adama Szłapki wyszło, że Jacek Kurski w 2016 roku wzbogacił się o kwotę 304 tysięcy złotych. Rok później zarobił zdecydowanie więcej pieniędzy. Było to ponad 545 tysięcy złotych.

Na tym nie koniec, ponieważ w 2018 roku osiągnął dotychczasowy rekord w wysokości 811 tys. W 2019 tendencja poszła minimalnie w dół i do portfela Kurskiego powędrowało 758 tys. Natomiast rok 2020 był najgorszy i zarobił ,,zaledwie” ledwo ponad 290 tys.

Prezes TVP, który wraz z żoną spodziewa się dziecka, na podstawie tych obliczeń zarobił łącznie ponad 2 miliony 710 tysięcy złotych, jednak Adam Szłapka zaznacza, że bez wątpienia kwota ta była znacznie większa i zamierza kontynuować swoje śledztwo. Imię nadchodzącego potomka Kurskiego poznacie >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

2,7 mln zł @KurskiPL w @tvp_info Moim zdaniem to nie wszystko. Sprawdzamy dalej. pic.twitter.com/3pcY4k59lE

— Adam Szłapka (@adamSzlapka) February 26, 2021

Przewodniczący partii Nowoczesna, Adam Szłapka opublikował na Twitterze zarobki Jacka Kurskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: plotek.pl