Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Aż 8 pacjentów z Inowrocławia straciło jednego dnia wzrok. Wszystko po tym samym zabiegu
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 26.08.2020 10:10

Aż 8 pacjentów z Inowrocławia straciło jednego dnia wzrok. Wszystko po tym samym zabiegu

Inowrocław
fot. kadr z programu „interwencja”, polsatnews.pl

Inowrocław stał się miastem dramatu dla wielu pacjentów. Nie sądzili, że po tym zabiegu aż ośmiu z nich straci wzrok. Kuracja, która miała im pomóc i wyleczyć z dolegliwości, okazała się być koszmarną w skutkach. Czy ktoś odpowie za tragedie wielu ludzi?

Inowrocław: reporterzy z programu Interwencja postanowili nagłośnić kontrowersyjną sprawę. Spośród kilkunastu pacjentów, którzy tego samego dnia przechodzili przez identyczny zabieg, aż ośmioro z nich straciło wzrok. Władze szpitale nie przyznają się do błędu i nawet nie myślą o odszkodowaniach.

Inowrocław: wielu ludzi straciło wzrok

Materiał przytacza osobne historie wielu poszkodowanych tego inowrocławskiego szpitala. Jedną z nich jest pani Teresa Krawczykowska, której wzrok w ostatnich latach zaczął się pogarszać. Kobieta postanowiła udać się po pomoc do specjalisty. Nie mogła gorzej trafić.

— Zaczęłam się leczyć w szpitalu w Inowrocławiu na idiopatyczne clv w prawym oku. Miałam już w sumie dziesiąty zastrzyk. I po dziesiątym zastrzyku doszło do infekcji. Do zapalenia gałki ocznej. Oko mnie bardzo bolało, przestałam na nie widzieć. Ja wtedy wymiotowałam, infekcja na cały organizm poszła — cytuje poszkodowaną portal interia.pl.

W podobnej sytuacji co pani Teresa znajduje się więcej osób. Według słów pacjentów wszyscy oni mieli zostać zakażeni tą samą bakterią.

  1. TVP przekazało dramatyczne informacje. Nie przeżył, jego samochód został kompletnie zmiażdżony
  2. Rozpoczęcie roku szkolnego pod znakiem zapytania. Polacy zabrali głos

Szpital nie poczuwa się do winy

Władze szpitala nie poczuwają się do żadnego odpowiedzialności ani poczucia winy. Według ich informacji owszem doszło do takich zdarzeń, ale nie u ośmiu, a u dwóch pacjentów. Reszcie z nich udało się odzyskać wzrok. Wewnętrzne postępowanie w szpitalu nie wykazało żadnych nieprawidłowości.

— Według naszej wiedzy zaledwie dwie osoby straciły wzrok w stopniu dość znacznym, a w pozostałej grupie pacjentów udało się ten wzrok uratować — cytuje dalej portal Bartosza Myśliwca ze szpitala w Inowrocławiu.

Poszkodowani ludzie chcą walczyć o odszkodowania, dlatego przygotują odpowiednie pozwy do sądu. Liczą, że będą mogli zachować wzrok przynajmniej w jednym oku.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

„Poszłam się leczyć, a nie, żeby stracić wzrok”. Dramat 8 pacjentów szpitala w Inowrocławiu. https://t.co/obBe5nmWWa

— PolsatNews.pl (@PolsatNewsPL) August 25, 2020

Wielu pacjentów straciło wzrok.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Odłożenie na później powrotu dzieci do szkół. Poznaliśmy konkretną datę, media przekazały właśnie komunikat pochodzący z polskiej miejscowości
  2. Prowadząca „Nasz nowy dom” uratowała życie. Niewielu wie, że zebrała się na tak wzruszający gest
  3. Zenon Martyniuk ma poważne kłopoty. W TVP już poznali prawdę, nie puszczą jej płazem
  4. Koszmar rodziców 12-latki. Zmarła, niedługo po tym wróciła do życia na godzinę
  5. Z ostatniej chwili: Potężna awaria w Warszawie. Tysiące mieszkańców ucierpi
  6. W piekarniku zrobisz lepszą karkówkę niż na grillu. 1 składnik podkręci jej fenomenalny smak, rodzina będzie zachwycona

Źródła: interia.pl, polsatnews.pl

Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?