Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ile zarabia żona Jurka Owsiaka? W mediach krąży informacja o konkretnej kwocie
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 31.01.2023 19:13

Ile zarabia żona Jurka Owsiaka? W mediach krąży informacja o konkretnej kwocie

Ile zarabia żona Jurka Owsiaka
Fot. KAPiF

Ile zarabia żona Jurka Owsiaka? Lidia Niedźwiedzka–Owsiak, podobnie jak jej mąż, zasiada w zarządzie Fundacji WOŚP. Z racji tej funkcji nie pobiera wynagrodzenia, nie oznacza to jednak, że jej zarobki są małe. O takiej kwocie wielu może tylko pomarzyć.

Lidia i Jerzy Owsiakowie są parą od kilkudziesięciu lat. Doczekali się dwóch dorosłych już córek, Aleksandry i Ewy. „Fundacji nie byłoby gdyby nie żona – Ona to wszystko trzyma” pisze o ukochanej Jurek na stronie WOŚP.

Ile zarabia żona Jurka Owsiaka?

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak jest z zawodu ekonomistką. Skończyła Szkołę Główną Planowania i Statystyki (dzisiejsza SGH). W Fundacji WOŚP pełni dwie funkcje: jest członkinią zarządu oraz dyrektorką medyczną.

To ona koordynuje kontakty z oddziałami pediatrycznymi, którym przekazywany jest sprzęt medyczny. Jest to niezwykle ważna i odpowiedzialna funkcja i to właśnie za nią Lidia otrzymuje wynagrodzenie.

W 2017 roku sam Jerzy Owsiak podał na Facebooku, jak wyglądają ich zarobki. W obszernym poście podał kwotę, która na niejednym Polaku zrobi ogromne wrażenie. A to nie wszystko.

Ile zarabia Lidia Niedźwiedzka-Owsiak?

Żona Owsiaka jako dyrektorka do spraw medycznych zarabia w WOŚP „13 743 zł brutto, czyli netto 8994 zł”, jak podał sam Jerzy.

Kieruje najważniejszym działem w naszej Fundacji, który praktycznie realizuje cele Fundacji WOŚP rozliczając w ten sposób zbiórki pieniężne. Zespół Dzidzi to ludzie koordynujący zakup i funkcjonowanie w polskiej medycynie ponad 40 000 urządzeń medycznych – pisze Owsiak.

Portal Patrzymy.pl wskazał dane ze sprawozdania merytorycznego Fundacji WOŚP z 2021 roku. Tamtejsze dane nie są rozstrzygające, ale można z nich wywnioskować, że zarobki Lidii mogły wzrosnąć od 2017 roku.

W sprawozdaniu czytamy, że wysokość najwyższego jednostkowego wynagrodzenia brutto, wypłaconego członkowi organu zarządzającego, to 21 436,72 złote.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przeraźliwy krzyk i krew w PnŚ, nagle zakończono transmisję. O tym wydaniu nigdy nie zapomnimy
  2. Weszła do kościoła i dopuściła się porażającego czynu. Parafia pilnie szuka kobiety
  3. Cleo zdradziła, dlaczego zawsze nosi spięte włosy. Powód zdumiewa

Źródło: wosp.org.pl, patrzymy.pl, dziennik.pl