Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Iga Cembrzyńska jest więziona we własnym domu? Dramatyczne wyznanie brata aktorki: „To jest mafia”
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 11.10.2022 23:55

Iga Cembrzyńska jest więziona we własnym domu? Dramatyczne wyznanie brata aktorki: „To jest mafia”

fot. ANNA GARWOLINSKA/East News

Brat Igi Cembrzyńskiej w programie „Alarm!” w TVP1 opowiedział o rzekomo tragicznych losach znanej aktorki. Po śmierci męża miała trafić pod opiekę niewłaściwych osób. Szczegóły aż jeżą włosy.

Znana aktorka trafiła pod opiekę żony brata swojego zmarłego męża. Zbigniew Cembrzyński chciał odnowić kontakt z siostrą, jednak według opiekunki seniorki nie chce ona go znać. Sprawa komplikuje się z każdym kolejnym szczegółem.

Iga Cembrzyńska: śmierć męża i próby ubezwłasnowolnienia przez brata

Znany scenarzysta odszedł w 2016 roku, pozostawiając żonę samą sobie. Kobieta miała nie poradzić sobie z żałobą i topić smutki w alkoholu. Tak przynajmniej twierdzi brat aktorki, który o trudach kobiety opowiedział w programie „Alarm!”

Siostra topiła smutki i żale w alkoholu.[…] Zawiadomiła mnie jej koleżanka z Warszawy, żebym przyjechał i ratował siostrę, bo ona któregoś dnia nie obudzi się — wyznał Zbigniew Cembrzyński.

Po konsultacji lekarskiej mężczyzna umieścił Igę Cembrzyńską w Domu Aktora w Skolimowie. Kobieta miała cierpieć na uzależnienie od alkoholu i chorobę Alzheimera.

Podczas pobytu w placówce aktorka miała zostać okradziona przez brata zmarłego męża na kwotę stu tysięcy dolarów. Zdarzenie rozzłościło Zbigniewa Cembrzyńskiego, który, by chronić siostrę, ubiegał się o jej ubezwłasnowolnienie.

Z powodu apelacji Iga Cembrzyńska trafiła pod opiekę brata zmarłego męża. Po jego śmierci aktorka pozostała z jego żoną, Beatą Kondratiuk.

Iga Cembrzyńska nie chce spotkać się z bratem

Beatą Kondratiuk, która sprawuje opiekę nad aktorką, nie wpuściła mężczyznę wraz z reporterką TVP Info na teren swojej posesji. Kobieta argumentowała decyzję obecnością mediów oraz brakiem zgody na spotkanie rodzeństwa.

A kto wie, czy jak ona by mnie zobaczyła, to by nie powiedziała: „Zbysiu, zabierz mnie, bo ja tu nie chcę być”. To jest mafia. Mafia, która rozkradła majątek — mówił zmartwiony losem siostry mężczyzna.

Zbigniew Cembrzyński zapowiedział dalszą walkę o kontakt z rodziną. Z pomocą specjalistów chce ustalić stan zdrowia kobiety oraz jej warunki życia.

Nie wiem, czy ją jeszcze zobaczę. Chciałbym bardzo — wyznał w programie TVP Info.

Iga Cembrzyńska
Iga Cembrzyńska

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Co podać dziecku na kaszel i ból gardła?
    2. Na co pomaga neo-angin? Sprawdź
    3. Wystąpił w pierwszej edycji Big Brothera, dziś ma 54 lata. Kiedy mówi, gdzie pracuje, ludzie myślą, że to żart