Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Hanna Polk zmarła nagle w wieku 56 lat. Wyszły na jaw przykre informacje, koszmar co ją spotkało
Martyna Pałka
Martyna Pałka 18.09.2023 09:19

Hanna Polk zmarła nagle w wieku 56 lat. Wyszły na jaw przykre informacje, koszmar co ją spotkało

Przykre informacje na temat Hanny Polk
Przykre informacje na temat Hanny Polk, fot. KAPIF

Przed laty była jedną z najbardziej obiecujących polskich aktorek, a cały kraj żył jej związkiem z popularnym do dziś aktorem Piotrem Polkiem. Niestety, poprzez kryzys oraz walkę z nałogiem gwiazda utraciła swoją szansę na wielką karierę. Dziś Hanna Polk obchodziłaby swoj 60. urodziny. Przypominamy, jak wyglądały burzliwe lata jej życia. Na jaw wyszły przykre informacje.

Hanna Polk była jedną z najpopularniejszych polskich gwiazd

Aktorka zadebiutowała na scenie jeszcze w latach osiemdziesiątych, gdy wciąż występowała pod swoim panieńskim nazwiskiem, jako Hanna Wrycza. Gwiazda urzekała swoim talentem na deskach Teatru Studyjnego, a krótko później zagrała kilka ról drugoplanowych w takich produkcjach telewizyjnych, jak “M jak miłość”, “Ojciec Mateusz”, czy “W Labiryncie”.

Dodatkowo Hanna Polk dostarczała widzom nie tylko aktorskich wrażeń. Już w latach dziewięćdziesiątych cała Polska żyła jej głośnym związkiem z kolegą ze studiów - Piotrem Polkiem. Zakochani poznali się na drugim roku łódzkiej PWSFTiT i natychmiast podjęli decyzję o ślubie. 

I choć para niewiele opowiadała o swoim uczuciu, szybko stała się jedną z najpopularniejszych w polskich mediach. Niestety, pasmo szczęścia zostało przerwane przez śmierć rodziców aktorki - najpierw odeszła jej mama, a niedługo później tata.

Hanna Polk 2.jpg
Hanna Polk przez wiele lat związana była z Piotrem Polkiem, fot. KAPIF
Przykre wieści o Annie Popek. Nagła zmiana w TVP, to dla niej koniec, jest jej smutno

Mało kto wiedział, co tak naprawdę działo się w małżeństwie Hanny Polk

Krótko później na jaw wyszły kolejne przykre wieści z życia aktorki. Okazało się, że jej z pozoru idealne małżeństwo wcale nie było tak kolorowe, jak przedstawiały to media. Pojawiły się nawet informacje o zdradzie, jakiej miał dopuścić się Piotr Polk.

Dopiero po latach aktor wyznał, że starał się chronić swoją prywatność i nie opowiadać szczegółów trudnej relacji z koleżanką po fachu. 

Byliśmy z Hanką w latach 90. dość popularną parą. Wiadomość o naszym rozstaniu stała się sensacją, chyba jako pierwsi trafiliśmy na okładki kolorowych pism. Nawet Tomasz Raczek w »Polityce« mi nie darował. Okazałem się tym złym, bo porzuciłem i w dodatku dla innej kobiety. Nikt nie wnikał, jakie było nasze małżeństwo, Hanka mówiła, że cudowne. Ja wolałem nic nie opowiadać

Głos zabrali również wspólni znajomi pary, którzy potwierdzili słowa aktora. Ich zdaniem mężczyzna wiele wycierpiał w tym małżeństwie, a to wszystko z powodu nałogu Hanny Polk. Gwiazda uzależniona była od alkoholu, a jej ukochany przez długi czas próbował jej pomóc.

Piotr przeżył z nią prawdziwą gehennę. Piła już wtedy, gdy byli małżeństwem, i to na umór. Próbował ją ratować, ale nie chciała się leczyć. Dlatego nie dziwię się, że w końcu odszedł. Zostawił Hance całe mieszkanie, samochód i wyposażenie, nie zabrał z domu niczego

Hanna Polk 1.jpg
Hanna Polk przez długi czas zmagała się z nałogiem, fot. KAPIF
Hanna Polk 3.jpg
Kulisy rozstania Hanny i Piotra Polk, fot. KAPIF

Hanna Polk i jej problemy

Po rozwodzie do kłopotów z alkoholem doszły również problemy zdrowotne - aktorka przez długi czas zmagała się z depresją. Ogromną pomocą w powrocie do normalnego życia, okazało się nowe uczucie - Hanna Polk zakochała się w Marku Kurowskim. Małżeństwo było razem przez siedem lat i doczekało się dwójki synów. Sielankę zakończyła jednak nagła śmierć ukochanego, która ponownie załamała gwiazdę.

Nie dociera do mnie śmierć Marka, w grudniu obchodziliśmy siódmą rocznicę ślubu. Choć nasi synkowie są tacy mali, bardzo dobrze wiedzą, co się dzieje. Kiedy stałam z Frankiem w kościele, on nagle do mnie mówi: »Mamo, ja teraz nie cierpię Pana Boga«

Odejście męża było tylko początkiem końca. Chwilę później na jaw wyszły kłopoty finansowe, z którymi pomagali jej nie tylko przyjaciele, ale również były ukochany - Piotr Polk. Zaraz po nich nasiliły się jej kłopoty zdrowotne, które całkiem uniemożliwiły jej aktywne wykonywanie wymarzonego zawodu.To wszystko sprawiło, że Hanna Polk ponownie sięgnęła po alkohol.


Hanka zapewne odczuwa, boleje. Zawsze była wrażliwa. Zapewne cierpi, i to bardzo, bo w istocie jest dobrym człowiekiem, tyle tylko, że w szponach nałogu alkoholowego - mówiła siostra aktorki

Hanna Polk odeszła niespodziewanie 4 grudnia 2019 roku w wieku zaledwie 56 lat. Dziś - 18 września - gwiazda świętowałaby swoje 60. urodziny.

Hanna Polk 4.jpg
Hanna Polk odnalazła szczęście u boku Marka Kurowskiego, fot. KAPIF
Tagi: hanna polk