Halo.Radio – niezależne medium w całości finansowane przez słuchaczy
Halo.Radio to zupełnie nowe, niezależne medium obywatelskie. Ma silnie skupiać się na słuchaczach, którzy jednocześnie są fundatorami stacji. Czym nowe radio różni się od innych radiowych stacji internetowych? Start projektu jest imponujący.
Halo.Radio zostało założone przez Kubę Wątłego, byłego pracownika Superstacji i Radia Zet. Dziennikarz zamierza zupełnie zmienić podejście do słuchacza i sprawić, by ten stał się integralną częścią stacji, co odróżni projekt od konkurencji. Poruszana na antenie tematyka ma również odbiegać od tego co możemy usłyszeć w tzw. mainstreamie. Jak zamierza tego dokonać? To pierwszy taki projekt w Polsce!
Halo.Radio – nowe medium obywatelskie
Nowe radio internetowe zostało oficjalnie uruchomione 1 października i mimo że jest sponsorowane jedynie przez słuchaczy, start był naprawdę udany. Halo.Radio może pochwalić się bardzo interesującą ramówką i ciekawymi prowadzącymi. Co ważne, jako że słuchacze są integralną częścią audycji, w założeniu mają być obecni na antenie częściej niż sami dziennikarze! Halo.Radio stawia sobie za cel oddanie głos ludziom, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia w tematach, które są często pomijane w mainstreamowych stacjach.
Mimo że radio wystartowało ledwie dwa dni temu, już może pochwalić się obszerną i imponującą ramówką. Obecnie oferuje 11 godzin dziennie programów na żywo, a przez resztę czasu powtarzane są najciekawsze audycje. Halo.Radio dostępne jest poprzez stronę internetową, streamy na Facebooku i YouTube oraz poprzez aplikację dostępną na systemach iOS i Android.
Halo.Radio w założeniu ma być w całości niezależne, czyli finansowane przez słuchaczy. To oni będą wpływać na tematykę audycji, będą także częstymi gośćmi radia i będą mieli szansę na dyskusje pomiędzy sobą na żywo. Założyciel radia, Kuba Wątły utworzył zbiórkę w serwisie Patronite, dzięki czemu udało mu się wystartować z projektem, jednak na sprawne funkcjonowanie platformy potrzeba około 100 tysięcy złotych miesięcznie. W tej chwili twórcy mogą liczyć jedynie na 1/3 tej kwoty.
Zachęcamy do śledzenia losów i wsparcia projektu Halo.Radia, ponieważ jest to ważna społecznie i nowatorska, odważna inicjatywa.
Kim jest Kuba Wątły?
Kuba Wątły to dziennikarz, który aktywnie działa w mediach od połowy lat 90. Od ponad 10 lat zajmuje się tematyką społeczeństwa obywatelskiego. Jakiś czas temu zakończył długoletnią współpracę z Superstacją, gdzie prowadził swoje autorskie programy. Jego tendencja do poruszania ważnych społecznie, kontrowersyjnych tematów, nie wszystkim się jednak podobała. Dziennikarz postanowił więc stworzyć własne, zupełnie niezależne medium – Halo.Radio.
Do współpracy zaprosił takie osobistości jak Tomasz Raczek, prof. Adam Grzegorczyk, dr Tomasz Kowalczuk, Marcin Celiński, Magdalena Żakowska, Tomasz Piątek, Piotr Szumlewicz czy Agnieszka Żądło. Mówi się też o wsparciu Tomasza Sekielskiego, który wyraził publiczne poparcie dla projektu, a obecnie wraca do siebie po operacji.