Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Grób Jana Pawła II. Mało kto wie, że widok dostępny jest w sieci
Karol Osiński
Karol Osiński 21.10.2021 22:39

Grób Jana Pawła II. Mało kto wie, że widok dostępny jest w sieci

grób Jana Pawła II
fot. Autorstwa Eric Draper – whitehouse.gov, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=115922

Grób Jana Pawła II znajduje się w Watykanie, w Kaplicy św. Sebastiana, jednak mało kto zdawał sobie sprawę, że można go zobaczyć praktycznie w każdej chwili za pośrednictwem internetu. Nie chodzi nawet o zdjęcia, a o kamerę, która cały czas nagrywa obraz z miejsca spoczynku polskiego ojca świętego.

Święty Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku. Początkowo jego nagrobek znajdował się w Grotach Watykańskich, a w obecne miejsce przeniesiony został po sześciu latach od śmierci.

Grób Jana Pawła II

Początkowo grobowiec papieża Polaka znajdował się w podziemiach bazyliki Św. Piotra, nieopodal miejsca, gdzie ma znajdować się grób jej imiennika. Spoczywał tam przez ponad sześć lat, a 30 kwietnia 2011 roku po uroczystościach beatyfikacyjnych trumna Jana Pawła II została przeniesiona do kaplicy św. Sebastiana, gdzie znajduje się do dzisiaj.

Trumna przykryta została płytą, wykonaną z białego marmuru. Wierni mogli go zobaczyć po raz pierwszy 3 maja 2011 roku o godz. 7:00. Płyta nagrobna, którą wcześniej pokryty był nagrobek Karola Wojtyły złożona została w kościele św. Jana Pawła II w krakowskim Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

27 kwietnia 2014 roku na obecnej płycie nagrobkowej złożono napis „Święty Jan Paweł II Papież”. Do dziś wiele osób wyraża chęć zobaczenia na własne oczy nagrobku polskiego papieża, jednak nie ma takiej możliwości. Tutaj przychodzi z pomocą strona internetowa, na której wydawany jest obraz z nagrobkiem Jana Pawła II.

Co prawda nie jest to takie samo uczucie, jak możliwość spojrzenia na nią na żywo, jednak wciąż można to uznać za ułatwienie i znaczne udogodnienie dla wiernych, chętnych do zobaczenia nagrobku papieża Polaka.

Zobacz zdjęcia:

grób Jana Pawła II

Link do kamery znajdziecie >tutaj<.

Grób Jana Pawła II

Pierwszy grobowiec Jana Pawła II.

Grób Jana Pawła II

Grób Jana Pawła II.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Zmarła Danuta Orzechowska
  2. Piosenkarz Michał W. usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet 10 lat więzienia
  3. Dobijamy do kolejnej bariery. Wiceminister zdrowia o najnowszych danych dot. zakażeń

Źródło: pl.wikipedia.org

Powiązane
Agnieszka Włodarczyk
Czy zgadniesz, która gwiazda wcieliła się w tę postać w "Twoja twarz brzmi znajomo"? 1/2 poprawnych odpowiedzi to już sukces