Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Premiera „Gry o Tron” opóźni się. Twórcy tłumaczą dlaczego
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 20.09.2018 19:46

Premiera „Gry o Tron” opóźni się. Twórcy tłumaczą dlaczego

Gra o tron
Fot. materiały prasowe

Gra o Tron to serial uwielbiany przez miliony ludzi na całym świecie. Na premierę jego najnowszego sezonu będziemy musieli jednak trochę poczekać.

Serial triumfował na tegorocznej gali nagród Emmy, czyli serialowych Oscarów. Zdobył w sumie 9 statuetek, w tym za najlepszy serial oraz rolę drugoplanową. Ponadto nagrodzone zostały m.in. scenografia, efekty specjalne, dźwięk, kostiumy i charakteryzacja. Twórcy odnieśli duży sukces.

Kiedy ostatni sezon Gry o Tron?

Premiera najnowszego sezonu przesunęła się z pierwszej połowy 2019 roku na drugą. Z czego wyniknął ten poślizg?

Tworzenie finałowego sezonu zajęło tak dużo czasu, bo to największa rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiliśmy. Spędziliśmy niemal cały rok w Belfaście albo przygotowując odcinki, albo je kręcąc. Myślę, że kiedy ludzie je zobaczą, zrozumieją, dlaczego zajęło nam to tyle czasu. Ostatni sezon znacznie wykracza poza to, co staraliśmy się robić do tej pory – zdradzili twórcy serialu za kulisami rozdania nagród Emmy.

Nie wszystkim podoba się fakt, że ósmy sezon produkcji będzie ostatnim. Sam G. R.R. Martin, twórca literackiego pierwowzoru serialu przyznał, że liczył na to, że telewizyjna seria liczyć oparta na jego piórze, liczyć będzie c onajmniej 13 sezonów.

– Jak rozumiem, twórcy serialu chcieli po prostu powrócić do życia (śmiech). Jeśli czytaliście moje powieści, wiecie, że jest tam więcej materiału na kolejne sezony. Oni zrobili dużo cięć, ale to nic, mamy w planach pięć kolejnych seriali, pięć prequeli, które będą oparte o inne okresy w historii Westeros. Niektóre rozgrywają się na 100 lat przed Grą o tron, inne na 5000 lat…

Przypomnijmy, że ostatni sezon Gry o tron liczyć ma 6 odcinków. Ich czas trwania ma jednak przekraczać godzinę. Na pocieszenie fanów, warto dodać, że w planach HBO są spin-offy produkcji.

Czym jest tytułowy tron?

To twardy i zimny tron, na którym zasiada aktualny władca Siedmiu Królestw. Władca, który na nim siedzi ma za zadanie wymierzać sprawiedliwość i udzielać audiencji. Zastępować go może namiestnik. Królewskie siedlisko posiada ostre krawędzie. Zostało ono zbudowane przez pierwszego monarchę, rządzącego Siedmioma Królestwami, czyli Aegona I Targeryana. Wykonany on został z mieczy, które należały do pokonanych wrogów. Ostrza broni podgrzane zostały za pomocą oddechu smoka. Jego wykucie zajęło prawdopodobnie 59 dni, a liczba zużytych mieczy oscyluje w okolicach 1000. Brzmi podniośle. Tron nie jest wygodny, a oparcie się o niego graniczy z cudem. Dlaczego tak jest? Aegon Tangeryan uważał, że władcy nie musi, a nawet nie powinno być wygodnie. Jego następca, który nazywany jest Szalonym Królem, miał w zwyczaju kaleczyć się, gdy na niego wchodził. Królewski fotel znajduje się w Czerwonej Twierdzy, a będąc precyzyjnym w jej sali tronowej. Gdy władca zajmuje na nim swoje miejsce, jedynie jego bliscy oraz rada może przyjąć pozycję siedzącą. Pozostali mają obowiązek klęczeć lub stać.

Aktorzy w ogniu pytań – Gra o tron

Odtwórcy głównych ról w serialu Gra o tron bombardowani są przez dziennikarzy o pracę na planie serialu i wyzwania, związane z odgrywaniem poszczególnych postaci. Kit Harrington, który w produkcji wciela się w Jona Snowa, wyznał w rozmowie naekranie.pl, że praca nad jego charakterem to ciągłe wyzwanie.

– To nieustanne wyzwanie. Zwłaszcza od strony fizycznej. W tym roku był taki okres, niemalże miesiąc, bo chyba około trzech i pół tygodnia, gdzie zaczynaliśmy pracę o 4:30 rano, a na planie kończyliśmy, gdy robiło się ciemno, czyli między 17:30 a 18:00. Następnie były próby przed kolejnym dniem, co trwało mniej więcej do 21:00, no i podroż powrotna, która zajmowała około godziny. Na drugi dzień pobudka znowu około 4:00. Nie było więc łatwo. Tak więc fizycznie nie robi się lżej. Poza tym, grając w tym serialu, nie można się odprężyć, nie z tymi bohaterami, bo nie oddasz im sprawiedliwości, a wciąż silna jest presja, by być co najmniej tak dobrym, jak w poprzednim sezonie. Widzom musi się to tak samo podobać. Dlatego nie może być mowy o swobodzie w grze – wyznał w wywiadzie z 2015 roku.

Lubicie Grę o tron? Czekacie na jej finałowy odcinek?

Gra o tron – ZOBACZ ZDJĘCIE:

gra o tron

ZOBACZ TEŻ:

  1. 7 rzeczy, które powinna mieć każda kobieta na jesień 2018
  2. Aż 80% kobiet z 1 powodu wstydzi się dodawać zdjęć na Instagram. Jakiego?
  3. Edyta Górniak wysłała asystentkę do Londynu po tofu. Gwiazda ma wymagania

źródło: rmf.fm, naekranie.pl, glamour.pl

Powiązane
Uśmiech Dody
Poznajesz uśmiechy tych celebrytek? Nawet ich mężowie mogliby się pomylić!