Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Głośna sprawa Kurdej-Szatan została umorzona. Jeden z polityków jest wściekły. „Kolejny immunitet celebrycki”
Michał Fitz
Michał Fitz 07.12.2022 21:24

Głośna sprawa Kurdej-Szatan została umorzona. Jeden z polityków jest wściekły. „Kolejny immunitet celebrycki”

Barbara Kurdej-Szatan
fot. KAPiF Otwarcie butiku Philippa Pleina

Barbara Kurdej-Szatan rok temu była na nagłówkach wszystkich gazet i portali za sprawą swojej niezwykle kontrowersyjnej wypowiedzi na temat Straży Granicznej. Przypłaciła to błyskawiczną utratą pracy w TVP i musiała stanąć przed sądem.

Ostatecznie jednak wymiar sprawiedliwości umorzył jej sprawę. Tę decyzję w bardzo mocnych słowach skomentował Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości.

Sprawa Barbary Kurdej-Szatan umorzona

W pierwszej kolejności warto przypomnieć, co dokładnie napisała Barbara Kurdej-Szatan na temat Straży Granicznej. W trakcie trwającego kryzysu uchodźczego na granicy z Białorusią aktorka zobaczyła filmik, na którym funkcjonariusze mieli w nieodpowiedni sposób traktować kobiety i dzieci koczujące w lesie.

Natychmiast opublikowała w mediach społecznościowych wpis na ten temat. Widać było po nim, jak silne emocje szargają aktorką, gdyż ta używała wielu wulgaryzmów i bez skrupułów kierowała inwektywy pod adresem polskich żołnierzy. Później za ten wpis przepraszała, twierdząc, że użyła zbyt mocnych słów. Całkowicie ze swojego zdania się jednak nie wycofała. W związku z tym, że znieważanie funkcjonariuszy podlega karze, sprawą zajęła się prokuratura. Niedawno jednak sąd sprawę umorzył, nie dopatrując się znieważenia ze strony aktorki

Wiceminister komentuje sprawę Barbary Kurdej-Szatan

Michał Woś w rozmowie z Wirtualną Polską w bardzo dosadnych słowach skomentował decyzję sądu. Stwierdził, że wypowiedź aktorki była patologią. Według niego artystka jest kolejnym przykładem tego, że w naszym kraju wymiar sprawiedliwości traktuje popularne osoby łaskawiej niż inne.

– Sąd dał kolejny immunitet celebrycki — stwierdził jasno polityk.

Woś co prawda nie podał innych przykładów celebrytów, którym się „upiekło”, ale można się domyślać, kogo miał na myśli. W końcu kilka miesięcy temu bardzo głośno było o tym, jak po odwołaniu sąd złagodził wstępną karę dla Beaty Kozidrak za jazdę pod wpływem alkoholu, w uzasadnieniu powołując się na jej wybitny dorobek artystyczny.

Zobacz post:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Basia Kurdej-Szatan (@kurdejszatan)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
  3. „Muszę być przy nim”. Joanna Koroniewska w ostatniej chwili wszystko odwołała. Poinformowała o chorobie dziecka

Źródło: Wirtualna Polska