Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ginekolog o zdrowiu i profilaktyce latem. Czy tampony na basenie zabezpieczają przed infekcją?
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 05.07.2021 12:30

Ginekolog o zdrowiu i profilaktyce latem. Czy tampony na basenie zabezpieczają przed infekcją?

ginekolog
fot. unsplash.com/Online Marketing

Ginekolog wypowiedział się na temat codziennej profilaktyki miejsc intymnych u kobiet. Czy tampony zabezpieczają przed infekcjami? Okazuje się, że to mit. Wiemy dlaczego.

Ginekolog ujawnił prawdę. Tampony nie zabezpieczają przed infekcjami. Jak powinna wyglądać skuteczna profilaktyka latem?

Ginekolog o zdrowiu i profilaktyce latem

Ginekolog Grzegorz Południewski w rozmowie z WP Kobieta wypowiedział się na temat właściwej profilaktyki latem. Jak się okazuje, tampony wcale nie chronią przed infekcjami.

Zastosowane tampony nic nie zmieniają. One nasiąkają wodą z chlorem. Istotniejsze jest to, aby odtworzyć tę prawidłową florę, o której wspominałem, wtedy jest szansa uniknięcia infekcji grzybiczej – stwierdził specjalista.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jak wobec tego, zdaniem lekarza, zapobiec infekcjom pochwy latem? Południewski zaleca leki, które odtwarzają naturalną florę bakteryjną pochwy:

Jeśli korzystamy z basenów i różnych wodnych akwenów, plaż, warto pamiętać, aby wziąć leki, które odtwarzają naturalną florę bakteryjną pochwy. Wtedy jest szansa, że naturalne mechanizmy obronne, które są w każdym organizmie, w takich okolicznościach wystarczą, aby do infekcji pochwy nie doszło.

Co zrobić, jeśli nie zdążyłyśmy ustrzec się przed infekcją i zauważymy niepokojące sygnały? Zdaniem ginekologa najpierw najlepiej skorzystać z pomocy farmaceuty.

Na rynku jest dostępnych wiele środków, które mogą pomóc złagodzić pierwsze dolegliwości, a czasami nawet je wyleczyć. Dostępne są również bez recepty leki działające jednocześnie na różne czynniki chorobotwórcze, dające szansę na szybkie ustąpienie dolegliwości – radzi Grzegorz Południewski.

Jeśli jednak po dwóch dniach nie widzimy poprawy, powinnyśmy niezwłocznie udać się do lekarza.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Martyna Wojciechowska pochwaliła się niezwykłym talentem adoptowanej córki. Fani są zachwyceni
  2. Czy Beata Szydło wróci do rządu? W mediach pojawiły się nieoczekiwane doniesienia
  3. Smutne wieści. Nie żyje Tadeusz Taworski

Źródło: WP Kobieta

Tagi: ginekolog
Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów