Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ginekolog: „Większość moich pacjentek popełnia jeden błąd. Mam dość, zacznijcie w końcu myśleć”
Karol Osiński
Karol Osiński 06.11.2020 22:22

Ginekolog: „Większość moich pacjentek popełnia jeden błąd. Mam dość, zacznijcie w końcu myśleć”

ginekolog
fot.unsplash.com/ Bermix Studio

Ginekolog to bardzo wymagający i odpowiedzialny zawód. Lekarze w każdej dziedzinie muszą być profesjonalistami i dawać pacjentom stosowne rady. Niestety, ale wielu nie stosuje się do nich, a potem narzeka, że źle się czują czy chorują. Pewien ginekolog wyznał, że jego pacjentki notorycznie popełniają poważny błąd, który może doprowadzić do nieszczęścia. Zacznijcie w końcu myśleć – grzmi lekarz.

W zawodzie ginekologa bywają sytuacje, obok których ciężko przejść obojętnie. Lekarze na każdym kroku muszą wykazywać się prawdziwym profesjonalizmem i wzbudzać zaufanie. Niestety nie zawsze ich słowa są odbierane przez pacjentów na poważnie, co później okazuje się dużym błędem. Taka sytuacja bezustannie spotyka jednego z ginekologów.

Ginekolog przyznaje, że jego pacjentki popełniają duży błąd

W gabinecie ginekologa dziennie pojawia się mnóstwo pacjentek z różnymi dolegliwościami. Lekarz nie ma wątpliwości, że powinny one regularnie kontrolować swoje ciało.

Niestety, ale zauważył, że wiele z nich nie wykonuje podstawowej rzeczy. Jak twierdzi, ma już dość ciągłego powtarzania, by to robiły:

– Większość moich pacjentek popełnia jeden błąd. Mimo moich bezustannych zaleceń nie wywiązują się z nich, a potem są przerażone. Mam dość wiecznego powtarzania tego samego – grzmi lekarz.

Na czym zależy ginekologowi? To wykonywanie przez pacjentki badań cytologicznych mających na celu zdiagnozowanie ewentualnego pojawienia się raka macicy. Niestety, ale bardzo mało kobiet w Polsce decyduje się na taki ruch.

  1. Agnieszka Kotońska pokazała część mieszkania, której nigdy nie widać w telewizji. Ludzie oszołomieni przepychem: ”kafle barokowe w salonie”
  2. Trzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatyczna
  3. Dziennikarz TVN zaliczył kompromitującą wpadkę na wizji. Zostało mu tylko jedno: ”Proszę o wybaczenie”

Polki nie stawiają się na badania cytologiczne

Mimo tego, że ginekolog robi co może, to często spotyka się z ignorancją jego słów przez pacjentki, które następnie przychodzą z objawami raka macicy.

Jak czytamy na onkologia.org.pl/cytologia, w Polsce ponad 40 procent nowodiagnozowanych przypadków raka szyjki macicy jest w bardzo zaawansowanym stanie i szanse na wyleczenie kobiet są niemal zerowe.

Na badania cytologiczne decyduje się zaledwie 27 procent Polek. Statystyka wskazuje, że Polska jest jednym z krajów Europejskich o najwyższym wskaźniku zachorowań i umieralności z powodu nowotworów złośliwych szyjki macicy.

U ginekologów zdarzają się różne sytuacje, jednak ta jest bardzo poważna. Lekarze podkreślają, że im szybciej choroba zostanie wykryta, tym większe szanse na wyleczenie. Zalecamy regularne kontrole.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pomyłka

Ginekolog ma dość powtarzania swoim pacjentkom, by przestały popełniać ten sam błąd.

ginekolog

Coraz mniej Polek decyduje się na badania cytologiczne, mające na celu zdiagnozowanie raka szyjki macicy.

ginekolog

Lekarz bez przerwy wydaje zalecenia, by kobiety wykonywały te badania, jednak jego starania są bezskuteczne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. W ciągu 30 lat urodziła 14 synów. Właśnie jej rodzinę spotkała największa niespodzianka
  2. Blisko 200 ofiar śmiertelnych, gigantyczne zniszczenia. Żywioł uderzył potężną siłą za granicą. Odradzane są wszelkie wyjazdy do egzotycznych krajów
  3. Masz samochód? Pojawiły się dwa zupełnie nowe przepisy, wiele z nas nie będzie w stanie uwierzyć
  4. Od jutra zamknięte sklepy, kina i hotele. To nie jedyne zmiany, które wchodzą w życie od 7 listopada
  5. Marietta z Hotelu Paradise zoperowana sobie nos i odessała tłuszcz. Pokazała efekt po „Wielkie WOW”
  6. Nagranie wszystko potwierdziło. Paweł z „Rolnik szuka żony” postawił na swoim
  7. Kanapka z ogórkiem i pomidorem jest najgorszym pomysłem. Eksperci biją na alarm, jedno z nich koniecznie wyrzuć
Powiązane
Krzysztof Ibisz, Paweł Domagała
Poznajesz uśmiechy tych celebrytów? Nawet ich żony będą miały problem