Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Gangsterzy chcieli napaść na dom Lewandowskich. Do sieci wyciekł dokładny plan rabunku
Sara  Karmańska
Sara Karmańska 20.11.2023 11:37

Gangsterzy chcieli napaść na dom Lewandowskich. Do sieci wyciekł dokładny plan rabunku

Lewandowscy
Lewandowscy prawie padli ofiarą gangsterów, fot. YouTube/@MaKuRozrabiaKa, Instagram/_rl9

Gangster Grzegorz L. udzielił zaskakującego wywiadu, w którym ujawnił wcześniej nieznane fakty. Mężczyzna przekazał, że jeden z piłkarzy znanego polskiego klubu chciał nakłonić go do obrabowania domu Roberta Lewandowskiego i jego rodziny. 

Lewandowscy dzięki swojej fortunie są obiektem zainteresowania rabusiów

Gangster Grzegorz L., znany w półświatku jako „Młody”, udzielił szokującego wywiadu dziennikarzowi „Gazety Wyborczej”. Przestępca zgodził się na współpracę z prokuraturą, dzięki czemu otrzymał status małego świadka koronnego. Jak ujawnił, był wtajemniczony w plany napadu na dom rodziny Lewandowskich. 

Robert Lewandowski robi spektakularną karierę, a za swoją pracę na boisku otrzymuje niemałe wynagrodzenie. Także jego żona prowadzi dobrze prosperujące biznesy, które przynoszą rodzinie dochód. Małżonkowie część zarobków inwestują w posiadłości. 

Anna Lewandowska przechodzi katusze przez swoją chorobę! Trenerka wyjawiła, z czym musi się borykać

Lewandowscy prawie padli ofiarą gangsterów

Wiadomo, o co najmniej kilku mieszkaniach Lewandowskich – poza apartamentem w Warszawie i letnią rezydencją na Warmii, para posiada między innymi dom niedaleko Barcelony i rezydencję na Majorce. W czasach, gdy piłkarz był związany z drużyną Bayern Monachium, kupił luksusową posiadłość w stolicy Bawarii, która miała go kosztować około 10 milionów euro, czyli około 46 milionów złotych. 

W czasie wywiadu Grzegorz L. ujawnił, że był brany pod uwagę jako członek potencjalnego napadu na dom rodziny Lewandowskich. W tamtym czasie Robert Lewandowski był jeszcze zawodnikiem Bayernu Monachium. 

Zaproponował, żebyśmy napadli na rodzinę Roberta Lewandowskiego, który wtedy grał w Bayernie Monachium. Powiedział, że ma adres domu. Twierdził, że wystarczy tylko pojechać na miejsce, zrobić obserwację, a następnie wejść do środka "na policjanta", skuć Lewandowskich i zmusić ich do wydania pieniędzy i kosztowności. Długo wiercił mi dziurę w brzuchu, żebyśmy to zrobili. Kazałem mu s********ć.

ZOBACZ TEŻ: Zaskakujące, jak ubrana Anna Lewandowska paradowała po stadionie podczas wczorajszego meczu. Buty zwracają uwagę

Grzegorz L. ujawnił pomysłodawcę napadu na dom Lewandowskich

Ostatecznie do napadu na dom Lewandowskich nie doszło, ale wyszło na jaw, że jego pomysłodawcą był Jacek W., były zawodnik Górnika Zabrze. Zdaniem „Młodego” były piłkarz miał być mocno zaangażowany w środowisko mafijne.

Jak ujawnił Grzegorz L., samo przeprowadzenie napadu prawdopodobnie nie byłoby zbyt wymagające, ale „Młody” zdawał sobie sprawę z konsekwencji, które czekałyby go, gdyby zdecydowali się zrealizować plan obrabowania domu Lewandowskich:

Wiedziałem, że kiedy napadnę na dom Roberta Lewandowskiego, prasa oszaleje, a psy z całej Europy staną na głowie, żeby dopaść sprawców. Po co mi to?

Źródło: Gazeta Wyborcza, Pudelek, Polsat Sport, Deccoria

Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów