Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Fryzura na święta, która podbija Instagram. Jak wygląda najnowszy instagramowy trend?
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 21.12.2018 13:51

Fryzura na święta, która podbija Instagram. Jak wygląda najnowszy instagramowy trend?

Fryzura na święta, która podbija Instagram. Jak wygląda najnowszy instagramowy trend?
fot. instagram.com @pulpriothair

Fryzura na święta, która podbija Instagram. Świąteczne włosy to najnowszy trend, który podbił serca instagramowiczek. Fryzura jest czasochłonna i wymaga wielkich nakładów pracy, ale uzyskany efekt – po prostu spektakularny! Zobacz, jak wyglądać modnie na święta.

Fryzura na święta. Po glitter hair przyszedł czas na świąteczne włosy. Świetnie nadają się nie tylko na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi, ale także imprezę sylwestrową. Można je dodatkowo ozdobić, zapleść w dowolny sposób, podkręcić, upiąć – jest mnóstwo możliwości. Jak stworzyć tę fryzurę?

Świąteczne trendy 2018

Okres przedświąteczny i Boże Narodzenie to czas, w którym możemy sobie na większe szaleństwa modowe niż zwykle. Ekstrawagancki makijaż, kolorowy sweter z reniferem, kolczyki w kształcie pierników, paznokcie w śnieżynki – w święta wypada nam o wiele więcej!

Rok temu prawdziwym hitem Instagrama była… świąteczna broda. Panowie, obdarzeni bujną brodą drwala, wieszali na niej malutkie bombki, wplatali w nie liście ostrokrzewu, a nawet farbowali na róże kolory i ozdabiali brokatem.

Niedawno pojawiły się tak zwane świąteczne brwi. Ich właścicielki stylizują włoski w taki sposób, by kształtem przywodziły na myśl choinkę. Następnie doklejają malutkie nalepki, które wyglądają jak powieszone ozdoby. Niektóre panie idą o krok dalej – malują brwi na świąteczne kolory. Nie można też nie wspomnieć o glitter hair, czyli włosach obficie ozdobionych brokatem.

Fryzura na święta

Czym wśród tych wszystkich virali wyróżniają się świąteczne włosy? Już samo ich wykonanie jest dosyć skomplikowanym procesem. Żeby je uzyskać, powinniśmy najpierw ufarbować włosy na kilka świątecznych kolorów.

Najmodniejsze odcienie świątecznych włosów? Oczywiście czerwień, zieleń i złoto, chociaż ich właścicielki czasem dodają srebro i biel. Kolory mają kontrastować, więc zwykłe ufarbowanie np. lewej połowy włosów na zielono, a drugiej – czerwono, zepsuje cały efekt. Najpopularniejszą wersją uczesania jest zrobienie na włosach delikatnych fal. Następnie wybieramy dwa pasemka przy skroni, które zbieramy do tyłu i upinamy. Świąteczne włosy ozdabiamy na przykład liśćmi ostrokrzewu, kokardami, bombkami i innymi symbolami świąt.

Dobrym pomysłem jest także nałożenie na włosy tzw. świątecznego wianka. Przypomina ozdobny stroik, ale powinien być o wiele lżejszy i wygodniejszy. Przy tej wersji fryzury możemy zrezygnować z upinania i pozostawić luźne loki. Efekt ma przywodzić na myśl choinkę. Możesz także ozdobić odrobinę przyprószyć włosy brokatem. Chociaż świąteczna fryzura kosztuje sporo wysiłku – rozjaśnianie, farbowanie, układanie itd. – warto spróbować, by móc cieszyć się niesamowitym uczesaniem!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

włosy na święta

Różne odcienie świątecznych włosów powinny ze sobą kontrastować, a nie zlewać się w całość.

włosy na święta

Jeśli założysz świąteczny wianek, nie ma już potrzeby wpinania we włosy dodatkowych ozdób.

włosy na święta

Jaka fryzura na święta? Gwiazda betlejemska idealnie pasuje jako ozdoba do świątecznych włosów.

fryzura na święta

Uzyskanie takiej fryzury wymaga spędzenia długich godzin u fryzjera. Najpierw należy poddać się dekoloryzacji, a następnie –farbowaniu.

włosy na święta

Właścicielki „choinkowych włosów” najczęściej upinają pojedyncze pasemka z tyłu lub zaplatają w warkoczyki. To niezwykle kreatywna fryzura na święta.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzura na sylwestra zdominowana przez „Glitter hair”! Wygląda obłędnie
  2. Świąteczne filmy: 20 propozycji na idealne święta
  3. Świąteczne paznokcie: najmodniejsze wzory, jak je wykonać?

źródło: hiro.pl