Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mocne słowa papieża Franciszka o kobietach: „Nie są od zmywania!”
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 06.02.2019 18:53

Mocne słowa papieża Franciszka o kobietach: „Nie są od zmywania!”

Watykan
fot. instagram.com @franciscus

Franciszek po raz kolejny wzburzył opinię publiczną, gdy podzielił się z wiernymi opinią na temat kobiet. Co takiego powiedział? „Nie są od zmywania!”. Podczas gdy wielu konserwatystów i księży nadal przekonuje, że zajmowanie się domem jest wyłącznie obowiązkiem żon, Ojciec Święty oświadcza, że bynajmniej.

Papież Franciszek od początku swojego pontyfikatu zaskakuje zarówno katolików, jak i niewierzących. Nie boi się tematów tabu, otwarcie potępia pedofilię wśród księży, pozytywnie wypowiada się na temat osób LGBT, a także stroni od przepychu i ceremoniału, jaki był udziałem jego poprzedników. Tym razem postanowił poruszyć kwestię roli, jaką Bóg wyznaczył kobietom. Jego słowa nie spodobają się wielu tradycjonalistom…

Co papież Franciszek mówi o kobietach?

Papież Franciszek podczas Mszy świętej w Domu św. Marty miał okazję wygłosić kazanie. Skorzystał z okazji, by poruszyć temat misji, jaką kobiety spełniają na świecie. Co powiedział?

– Jeśli wykorzystywanie osób jest zbrodnią obrazy człowieczeństwa, to wykorzystywanie kobiety jest czymś więcej niż przestępstwem i zbrodnią – jest destrukcją, niszczeniem harmonii, jaką Bóg zechciał nadać światu, jest cofaniem się. […] Kobieta istnieje po to, aby wnosiła harmonię. Bez kobiety nie ma harmonii – cytuje portal popularne.pl.

Franciszek ostro skrytykował mężczyzn, którzy uważają, że zadaniem kobiet jest usługiwanie im i posłuszeństwo. Podkreślił, że obie płcie są sobie równe pomimo różnic. Powoływał się przy tym na fragment z Księgi Rodzaju z opisem stworzenia świata.

To niezwykle ważny i cenny głos w kwestii kobiet. Szczególnie że autorem pięknych słów jest autorytet religijny i głowa kościoła katolickiego. Do dziś wśród wielu osób – niestety nie tylko mężczyzn – pokutuje przekonanie, że to wyłącznie kobieta powinna zajmować się domem i dziećmi. Chociaż młode pokolenie coraz częściej nie zgadza się na podobny układ, nadal nie brakuje głosów, że patriarchalny model rodziny wynika z boskiego nakazu, a kwestionowanie go stanowi zaprzeczanie zasadom religijnym.

Mamy nadzieję, że nauka Ojca Świętego na temat roli kobiet dotrze do jak największej liczby osób i stanie się zaczątkiem wielu pozytywnych zmian.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

franciszek

Franciszek od początku pontyfikatu nieustannie zaskakuje wiernych. Co powiedział tym razem?

franciszek

Papież wypowiedział się na temat roli kobiet w świecie. Jego słowa nie spodobają się wielu tradycjonalistom.

franciszek

Franciszek oświadczył, że obie płcie są sobie równe, a wykorzystywanie kobiet jest czymś więcej niż zbrodnią.

franciszek

Franciszek oświadczył, że kobiety wnoszą do świata piękno i harmonię.

franciszek

Mamy nadzieję, że słowa papieża Franciszka dotrą do jak największej liczby osób.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dlaczego kot na mnie poluje? Niezwykłe powody, które zadziwiają
  2. Ile lat ma Iwona Pavlović? Aż trudno uwierzyć
  3. Fryzura Mai Ostaszewskiej to jej znak rozpoznawczy. Aktorka nie boi się radykalnych zmian
  4. Dołączy do Beaty Kozidrak. Dzisiaj mówią o niej tysiące

źródło: popularne.pl

Powiązane
Sławomir, Zenon Martyniuk
Jak dobrze znasz disco polo? 7 na 10 to już świetny wynik