Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Filmy z Robertem de Niro. 5 najlepszych tytułów, w których zagrał aktor
Katarzyna Kowalska
Katarzyna Kowalska 21.07.2019 17:56

Filmy z Robertem de Niro. 5 najlepszych tytułów, w których zagrał aktor

truskawki
fot. tiktok.com/selesteradcliffe

Filmy z Robertem de Niro zajmują szczególne miejsce w sercach wielbicieli dobrego kina. Charakterystyczny i niezwykle intrygujący, przez ponad 50 lat swojej kariery wcielił się w postaci, które po dziś stanowią inspirację dla świata popkultury. Poniższe zestawienie jest swoistą laurką dla jednej z najwybitniejszych sylwetek Hollywood.

Pochodzący z Nowego Jorku aktor rozpoczął swoją przygodę z filmem w wieku dwudziestu lat. To wtedy, w 1963 roku, zadebiutował w Weselu. Doceniony przez najwybitniejszych reżyserów otrzymywał role, które dla wielu były jedynie bardzo odległym marzeniem.

Filmy z Robertem de Niro

1.Taksówkarz (1976)

Wypowiedziane przez aktora słowa You talking to me stanowią niezaprzeczalną wisienkę na torcie ulicznego slangu. Wypowiadający je Travis (w tej roli Robert de Niro), weteran wojenny, postanawia zatrudnić się w Nowym Jorku jako tytułowy taksówkarz. Jeżdżący wieczorami mężczyzna bacznie obserwuje to, co dzieje się na przepełnionych przemocą ulicach. W końcu postanawia oczyścić miasto, rozprawiając się z największymi przestępcami.

W filmie reżyserii Martina Scorsese odnajdziemy wiele wątków, inspirowanych życiem samego twórcy. Mroczna historia o alienacji i samotności zapisała się w światowej kinematografii jako jeden z najbardziej uznanych dramatów.

2. Wściekły byk (1980)

Kolejne dzieło niezawodnego Scorsese. Brutalna historia amerykańskiego boksera, Jake’a LaMotty, przepełniona goryczą, ogromną wolą walki i determinacją. To właśnie do tej roli de Niro musiał przytyć aż 30 kilogramów. Produkcja utrzymana w czarno-białej kolorystyce okazała się ogromnym przełomem w jego karierze. Doceniony za ekranową kreację został nagrodzony prestiżowymi statuetkami, w tym Oscarem i Złotym Globem.

3. Łowca jeleni (1978)

Łowca jeleni wywołał dość duże zamieszanie pod koniec lat 70. Do dziś uznawany jest za produkcję, która wzbudza wiele emocji. Film reżyserii Michaela Cimino został doceniony przez krytyków i odbiorców za brak zbędnego patosu, ukazanie interesującej historii przy użyciu bardzo prostych środków oraz aktorstwo na najwyższym poziomie.

Trzech mężczyzn. Michael, Stan i Steven. Zwykli pracownicy fabryki w Pensylwanii. Gdy każdy z nich zostaje powołany do wojska na wojnę w Wietnamie, ich życie nabiera nieoczekiwanego biegu. Złapani w sidła Wietkongu trafiają do obozu jenieckiego, gdzie są zmuszani do podejmowania wyniszczających ich psychikę działań.

Najlepsze filmy z Robertem de Niro

4. Misja (1986)

W tej produkcji de Niro wcielił się w rolę Rodrigo Mendozy, nawróconego łowcy niewolników i bratobójcy. Wraz z pomocą jezuity ojca Gabriela podejmuje się zbudowania misji dla Indian Guarani. Gdy kolonia zostaje sprzedana Portugalii, mężczyzna robi wszystko, co w jego mocy, by ocalić swoje dzieło.

Poruszający film kostiumowy w reżyserii Rolanda Joffé to niewyobrażalna rozkosz dla oczu i uszu widza. Zarówno wybitna gra aktorska, jak i kompozycje mistrza Ennio Morricone przenoszą nas w najbardziej odległe zakątki świata, których nie chcemy opuszczać.

5. Chłopcy z ferajny (1990)

Gdy młodzi Henry i Tommy trafiają pod skrzydła cenionego mafiozy, szybko poznają panujące w świecie przestępczości zasady. Robert de Niro, artysta wręcz urodzony do ról zimnych i bezwzględnych mężczyzn, porywa widza w prawie trzygodzinną podróż pełną tajemnic, pieniędzy i najbrudniejszej roboty z możliwych.

Zestawienie zamyka jeden z najbardziej znanych i cenionych filmów Martina Scorsese. Kwintesencja gangsterskiego świata, przepełniona przemocą i zbrodnią. Niesamowita kreacje aktorskie Ray’a Liotty i Josepha Pesciego. Dzieło wybitnego reżysera zostało nagrodzone 18 statuetkami. Po seansie jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że film zasługuje na co najmniej drugie tyle…

Filmy z Robertem de Niro. ZOBACZ ZDJĘCIA:

Filmy z Robertem de Niro

Wściekły byk z 1980 roku był ważnym punktem w karierze amerykańskiego aktora. De Niro, wcielający się w rolę Jake’a LaMotty musiał przytyć aż 30 kilogramów!

Filmy z Robertem de Niro

Misja reżyserii Rolanda Joffé to jedyny w swoim rodzaju film kostiumowy o tak silnym przesłaniu. Wybitna ścieżka dźwiękowa i brawurowa gra Roberta de Niro.

Filmy z Robertem de Niro

Chłopcy z ferajny to klasyka filmów gangsterskich.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Filmy z Angeliną Jolie. Top 6 produkcji z hollywoodzką pięknością
  2. Filmy o muzyce, które musi znać każdy meloman. 8 obowiązkowych pozycji
  3. Filmy z Jennifer Lopez. TOP 8 filmów z piękna gwiazdą, które podbiją wasze serca
  4. Filmy kostiumowe, które trzeba znać. Top 10 najlepszych filmów kostiumowych wszech czasów
  5. Filmy lat 90., które zmieniły kino. 8 kultowych produkcji, które musisz znać!
Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów