Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Filmy z Nicole Kidman. 6 najlepszych propozycji z blond pięknością
Katarzyna Kowalska
Katarzyna Kowalska 30.07.2019 17:27

Filmy z Nicole Kidman. 6 najlepszych propozycji z blond pięknością

operacja
fot. brighthumanity.me, instagram.com/nicolekidman

Filmy z Nicole Kidman znajdują się na samym szczycie kultowych produkcji lat 90. Australijska aktorka zagrała w kilkudziesięciu produkcjach, a o jej ogromny talent i hollywoodzką urodę zabiegali najbardziej cenieni reżyserzy. To właśnie ona współpracowała największymi, a najwięksi walczyli o współpracę z nią.

Laureatka Oscara za rolę Virginii Woolf zadebiutowała na wielkim ekranie w wieku 14 lat. Gwiazda niejednokrotnie udowodniła, że nie boi się żadnych wyzwań, a każda kolejna rola jest dla niej wspaniałym doświadczeniem. Które produkcje z jej udziałem warto obejrzeć?

1. Oczy szeroko zamknięte (1999)

Zamożny lekarz William Harford (Tom Cruise) prowadzi ze swoją żoną, Alice (Nicole Kidman), bardzo wystawne życie. Młode małżeństwo udziela się towarzysko, pojawiając się na bankietach i wytwornych kolacjach. Ich relacja ulega diametralnej zmienie, gdy żona wyznaje, że nie była do końca wierna swojemu ukochanemu…

2. Moulin Rouge! (2001)

Ubogi poeta Christian (Ewan McGregor) zakochuje się w pięknej najsłynniejszej gwieździe znanego paryskiego klubu.

Dopracowane kreacje, umiejętnie dobrana muzyka i wybitna rola hollywoodzkiej piękności to wyłącznie niektóre z mocnych stron musicalu. Jak przyznał sam reżyser, Baz Luhrmann, Moulin Rouge to film o ludziach, którzy wyrzekają się młodzieńczego idealizmu, opowieść o tym, jak zmieniamy swój punkt widzenia na prawdę, piękno, wolność, a przede wszystkim – miłość.

3. Filmy z Nicole Kidman: Godziny (2002)

Virginia Woolf pracuje nad powieścią Pani Dollaway. Znana na całym świecie powieść kilka dekad później me ogromny wpływ życie dwóch kobiet, Laury (Julianne Moore) i Clarissy (Meryl Streep).

Produkcja zrealizowana na podstawie książki Michaela Cunninghama zabiera nas w niezwykłą podróż z uwzględnieniem pamiętników i listów tragicznie zmarłej pisarki.

4. Inni (2001)

Grace (Nicole Kidman) z utęsknieniem wyczekuje powrotu znajdującego się na wojnie męża. Zamieszkująca z dziećmi ogromny dom, prowadzi dość nietypowy styl życia. Choroba najmłodszych członków rodziny reguluje szereg zasad, których należy przestrzegać.

Pewnego dnia kobieta zmuszona jest zatrudnić do pomocy kilku mieszkańców wyspy. Wraz z pojawieniem się nowych lokatorów, w posiadłości zaczynają się dziać bardzo dziwne rzeczy…

5. Za wszelką cenę (1995)

Czarna komedia w reżyserii Gusa Van Santa opowiada historię młodej i ambitnej Suzanne (Nicole Kidman), która marzy o karierze w telewizji. Na przeszkodzie staje jednak jej mąż, syn restauratora, który prosi ją o pomoc związaną z lokalem.

Amerykańska produkcja to satyryczne spojrzenie na środki masowego przekazu i osoby, które zrobią wszystko, by choć na chwilę znaleźć się u szczytu sławy.

6. Filmy z Nicole Kidman: Dogville (2003)

Dzieło Larsa von Tiera jest kolejnym, które wśród widzów wzbudziło wiele emocji. Reżyser, zainspirowany teatrem w telewizji, stworzył prawie trzygodzinną gratkę dla wielbicieli dreszczowców.

Grace, uciekając przez gangsterami, ukrywa się w niewielkim miasteczku położonym w Górach Skalistych. Mieszkańcy Dogville decydują się przyjąć kobietę, oczekując od niej czegoś w zamian. Uciekinierka ma podejmować pożyteczne dla miasta działania. Wszystko układa się bardzo pomyślnie do momentu, gdy społeczność zaczyna nadużywać swojej władzy i traktować Grace jak niewolnika…

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Filmy z Nicole Kidman

Za rolę Virginii Woolf, w filmie Godziny, gwiazda została nagrodzona Oscarem.

Filmy z Nicole Kidman

Jej kreacja w Moulin Rouge! została doceniona przez krytyków na całym świecie. Za tę rolę również została nominowana do Oscara.

Filmy z Nicole Kidman

Za wszelką cenę ukazuje gonitwę ambitnej Grace za sławą, pieniądzem i rozgłosem. Czy piękna kobieta ma szansę na odniesienie sukcesu w tej branży?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Filmy z Sandrą Bullock. 10 najlepszych propozycji z hollywoodzką pięknością
  2. W jakiej kolejności oglądać filmy Marvela? Wszystko, co należy wiedzieć o produkcjach z Universum Marvela
  3. Filmy z Robertem de Niro. 5 najlepszych tytułów, w których zagrał aktor
  4. Filmy z Angeliną Jolie. Top 6 produkcji z hollywoodzką pięknością
  5. Najlepsze horrory w historii. 10 filmów, po których będziesz bał się spać
Powiązane
Helena Englert; Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek
Jak dobrze znasz rodziny gwiazd? Quiz tylko dla prawdziwych fanów