Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Filmy z Angeliną Jolie. Top 6 produkcji z hollywoodzką pięknością
Katarzyna Kowalska
Katarzyna Kowalska 22.09.2019 14:45

Filmy z Angeliną Jolie. Top 6 produkcji z hollywoodzką pięknością

Filmy z Angeliną Jolie znane są wszystkim miłośnikom dobrego kina. Okrzyknięta najpiękniejszą kobietą świata aktorka ma na koncie role w popularnych dreszczowcach, uznanych dramatach i pełnych wdzięku komediach. Które produkcje z Angeliną Jolie najbardziej zapadają w pamięć?

Niebezpieczna Lara Croft, elektryzująca Lisa i Pani Smith o dwóch twarzach- to tylko niektóre kreacje, z jakimi musiała zmierzyć się ta hollywoodzka piękność. Przedstawiamy 6 produkcji z Angeliną Jolie w roli głównej, które wcisną was w fotel!

Gia (1998)

Oparty na faktach film o burzliwej karierze modelki Gii Marie Carangi zachwycił krytyków na całym świecie. Tragiczna historia młodej dziewczyny, okrzykniętej pierwszą supermodelką swojej ery, została ukazana przez Michaela Cristofera w nietuzinkowy sposób. Wcielająca się w rolę Carangi Angelina, została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym Złotym Globem i Emmy.

Filmy z Angeliną Jolie: Pan i Pani Smith (2005)

Zapracowane amerykańskie małżeństwo, mieszkające w niewielkim domku na przedmieściach- klasyka. Wydawać by się mogło, że John i Jane Smith wiodą zupełnie przeciętne życie… To jednak wyłącznie pozory! Para zakochanych to tak naprawdę płatni zabójcy, pracujący na zlecenie konkurencyjnych agencji.

Silną stroną wspomnianej komedii sensacyjnej jest nie tylko interesujący scenariusz, ale również para pierwszoplanowych aktorów i tajemnica, której niestety nie udało im się dochować. Współpraca Angeliny Jolie z Bradem Pittem zaowocowała jednym z najgłośniejszych romansów w Hollywood i jeszcze głośniejszym skandalem.

Oszukana (2008)

Los Angeles, końcówka lat 30. Młoda matka (Angelina Jolie) wychodzi do sklepu, pozostawiając kilkuletniego syna samego w domu. Gdy wraca z zakupami, chłopca już nie ma. Film oparty na świetnie zaplanowanej intrydze ukazuje bezsilność Christine wobec dramatycznych wydarzeń.

Poruszająca historia w reżyserii samego Clinta Eastwooda. Nieprzeciętna obsada (John Malkovich, Jeffrey Donovan, Amy Ryan), ujmująca muzyka i kostiumy sprawiają, że trudno wyprzeć z głowy ponad dwugodzinną produkcję.

Przerwana lekcja muzyki (1999)

Siedemnastoletnia Susanna Kaysen nie potrafi odnaleźć się w otaczającej ją rzeczywistości. Niezwykle wrażliwa dziewczyna zostaje wysłana przez rodziców do szpitala psychiatrycznego, który ma być dla niej początkiem drogi ku lepszemu samopoczuciu i zdrowiu. Młoda pacjentka poznaje na miejscu specyficzną Lisę (Angelina Jolie), która uczy ją samoakceptacji i zupełnie innego spojrzenia na własną osobę.

Filmy z Angeliną Jolie: Czarownica (2014)

Produkcja Roberta Stromberga to najlepszy dowód na to, iż talent aktorski Angeliny Jolie dojrzewa wraz z jej pięknem. Wcielająca się w rolę Diaboliny stworzyła nieszczęśliwą i żądną zemsty kreację, która zdecydowanie była najsilniejszą stroną filmu. Historia inspirowana Śpiącą Królewną dedykowana jest zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym widzom.

Turysta (2010)

Duet, na który wszyscy czekaliśmy. Przepiękna Angelina Jolie i Johny Depp w pierwszej wspólnej produkcji. Ekranowy romans tej dwójki był wystarczającym powodem, by miliony kinomaniaków na całym świecie zdecydowało się zakupić bilety na seans.

Turysta (remake francuskiego thrillera pt. Anthony Zimmer) ukazuje historię Franka Tupelo, który, podróżując po Włoszech, zostaje wplątany w intrygę przez zjawiskową i niebezpieczną agentkę Interpolu.

Filmy z Angeliną Jolie:

Filmy z Angeliną Jolie

Oszukana w reżyserii samego Clinta Eastwooda zapisał się w światowej kinematografii jako jedna z najbardziej intrygujących i wybitnie zrealizowanych produkcji.

Filmy z Angeliną Jolie

Gia Carangi uchodziła za jedną z najpiękniejszych modelek lat 80. Jej burzliwa kariera i tragiczna śmierć były inspiracją dla reżysera Michaela Cristofera.

Filmy z Angeliną Jolie

Pan i Pani Smith to film sensacyjny z elementami romantyzmu. Angelina Jolie i Brad Pitt wcielają się w młode małżeństwo, które zarabia na życie, zabijając za pieniądze.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Filmy o muzyce, które musi znać każdy meloman. 8 obowiązkowych pozycji
  2. Filmy lat 90., które zmieniły kino. 8 kultowych produkcji, które musisz znać!
  3. Francuskie filmy, które musisz znać! 10 najlepszych produkcji z Francji
  4. Filmy kostiumowe, które trzeba znać. Top 10 najlepszych filmów kostiumowych wszech czasów
  5. Filmy z Cameron Diaz. 6 najlepszych filmów ze znaną gwiazdą Hollywood

Powiązane
Violetta Kubasińska, Doktor Falkowicz
Jak dobrze znasz polskie seriale? Dopasuj czarny charakter do produkcji