Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ferie 2019. Terminy dla KAŻDEGO województwa
Katarzyna Kowalska
Katarzyna Kowalska 10.02.2019 17:36

Ferie 2019. Terminy dla KAŻDEGO województwa

ferie 2019
unsplash.com – Ian Schneider

Ferie 2019 trwają w najlepsze! Uczniowie z całej Polski mogą cieszyć się przerwą od szkolnych obowiązków, pożytkując ten czas na rodzinne wyjazdy i obozy. Kto ma ferie w lutym? Terminy dla każdego województwa!

Ferie zimowe 2019 zostały podzielone na cztery tury. To dla wszystkich czas odpoczynku, relaksu i spędzania całych dni na stoku narciarskim czy lodowisku. Ferie 2019 trwają w najlepsze! Kogo jeszcze czeka upragniona przerwa? Sprawdźcie koniecznie!

Ferie zimowe 2019 – terminy

Instytucją, która decyduje o terminach ferii zimowych w 2019 jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Rozbieżność wspomnianych okresów ma pomóc w zniwelowaniu tłumów na stokach i korków, które powodują wyjeżdżający. Przypomnijmy, które województwa miały okazję już skorzystać z przerwy semestralnej, a które dopiero ją rozpoczną.

I tura

Pierwsza tura odbyła się w terminie 14.01- 27.01. Kogo w tym okresie obejmowały ferie? Województwo lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie oraz małopolskie.

II tura

Ferie zimowe w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim rozpoczęły się 21 stycznia i zakończyły 3 lutego.

III tura

W terminie 28 stycznia – 10 lutego, uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego mogli cieszyć się urokami zimy i udać się na upragniony wyjazd.

IV tura

Zwieńczeniem ferii zimowych jest IV tura, trwająca w okresie od 11 do 24 lutego.

Ferie 2019 śląskie

To właśnie wtedy szansę na odpoczynek ma pięć pozostałych województw. Zaliczamy do nich: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.

Ferie 2019 – jak je spędzić?

Ferie właśnie się rozpoczynają, a nasze dziecko nie wie, co robić? Spokojnie! Wiele miast oferuje najmłodszym różne formy rozrywki, z których często mogą skorzystać… za darmo!

Lodowisko

Jazda na łyżwach to nieodłączny element ferii zimowych. Niektóre dzielnice zapewniają możliwość korzystania z lodowiska bez żadnych opłat.

Ta forma spędzania wolnego czasu to nie tylko spotkania ze znajomymi lub spędzanie radosnych chwil z rodziną, ale również spora dawka ruchu!

Zima w wielkim mieście

Osobom, które mieszkają w stolicy naszego kraju, serdecznie polecamy rozrywkę na Stadionie Narodowym. Szósta edycja Zimowego Narodowego rozpoczęła się już w listopadzie i jest świetną formą spędzenia wolnego czasu.

W każdy weekend odbywają się poranki poświęcone najmłodszym, którzy stawiają pierwsze kroki na lodzie.

Oprócz zabaw na lodowisku dzieci mogą zjeżdżać na pontonie z 11-metrowej górki lub poznać zasady gry zespołowej, jaką jest curling.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ferie zimowe 2019

Ferie zimowe 2019 rozpoczęły się 14 stycznia. To wtedy niektóre z województw miały możliwość skorzystania z dwutygodniowej przerwy.

Ferie 2019

Wiele rodzin zdecydowało się na wyjazd w góry, spędzając całe dnie na stokach narciarskich.

Ferie 2019

Uczniowie, którzy nie zdecydowali się na żaden wyjazd, mogą skorzystać z atrakcji, jakie oferują poszczególne miasta i dzielnice.

Ferie 2019

Jedną z form spędzania wolnego czasu może być praktykowanie sportu, jakim jest curling. Taką możliwość daje nam „Zima w wielkim mieście”, organizowana na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Ferie 2019

11 lutego rozpoczyna się ostatnia tura zimowych ferii, która zakończy się wraz z 24.02.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ferie zimowe 2019. Najlepsze miejsca na urlop w Polsce i za granicą
  2. Jak spędzać wolny czas zimą? 10 pomysłów na wolne chwile
  3. Jak ubrać się w góry zimą? Dobierz odpowiedni strój
  4. Zima nie odpuści! Temperatura zejdzie grubo poniżej zera
  5. Ogromna burza na Wyspach! Książę William ZREZYGNOWAŁ z tronu
  6. Fenomenalny występ 13 latki w Voice Kids! Druga Roksana Węgiel
Powiązane
Krzysztof Ibisz, Paweł Domagała
Poznajesz uśmiechy tych celebrytów? Nawet ich żony będą miały problem