„Familiada” świętuje 26 urodziny, oglądacie? Pamiętacie kultowe wpadki?
Familiada swoją premierą miała dokładnie 17 września 1994 roku, czyli już ponad 26 lat temu. Polski teleturniej opiera się na amerykańskim formacie Family Feud . Do dzisiaj cieszy się niezwykłą oglądalnością wśród wszystkich Polaków. Pamiętacie jakieś wpadki z tego programu?
Familiada świętuje swoje 26. urodziny. Trudno uwierzyć, że od emisji pierwszego odcinka minęło już tyle lat. Polski teleturniej prowadzony przez Karola Strasburgera przyciąga przed ekrany telewizorów całe rodziny. Nierzadko bywa zabawnie, nie tylko za sprawą rozpoznawalnych już przez wszystkich żartów prowadzącego. Pamiętacie kultowe wpadki uczestników? Jeżeli nie, my je przypominamy. Te teksty przeszły do historii.
Wpadki uczestników teleturnieju Familiada
Z okazji 26. urodzin tego popularnego rodzinnego teleturnieju, chcemy wam przypomnieć najśmieszniejsze i najpopularniejsze odpowiedzi uczestników programu. Pamiętacie któreś z nich?
- – Powiedz, jaki przedmiot najmniej przydaje się w życiu? – Kanapka
- – Więcej niż jedno zwierzę to…? – Owca. A zaraz później odpowiedź: – Lama
- – Drapieżna ryba polskich rzek? – Rekin
- – Warzywo z pestkami. – Pomarańcza
- – Wymień zwierzę w paski. – Biedronka
- – Z którego miejsca na Ziemi wszędzie jest na północ? – Wszystkie drogi prowadza do Rzymu
- – Największy polski gryzoń? – Żubr
- – W spodniach albo na świadectwie. – Pała
- – Coś kwaśnego. – Kwas solny
- – Podaj rodzaj farby. – Czerwona
Zasady programu
W grze uczestniczą dwie drużyny, każda po pięć osób. Członkowie musieli stanowić rodzinę, ale od 2007 roku mogą to być znajomi lub po prostu grupa osób, którą coś łączy, np. wykonywany zawód: strażacy czy nauczyciele. Każda z drużyn ma wyznaczonego kapitana — głowę drużyny . Teleturniej można podzielić na pierwszy etap i finał. Ten skład, który dostanie się do finału i go wygra, występuje w kolejnym odcinku i tak maksymalnie do trzech razy.
Motywem teleturnieju jest rzepka, którą można zobaczyć po każdej rundzie. Pochodzi ona z wiersza Juliana Tuwima Rzepka i symbolizuje rywalizację pomiędzy rodzinami, ponieważ, w przeciwieństwie do oryginału, rzepkę ciągną dwie rodziny, a nie jedna. Liczba rzep na ekranie, symbolizuje czynnik, przez jaki jest mnożona suma punktów w każdej rundzie.
A wy pamiętacie jeszcze jakieś śmieszne odpowiedzi? Koniecznie dajcie znać w komentarzach na Facebooku.
Źródła: wikipedia.org, mh24.pl