Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dzisiaj kończy 74 lata. Mało kto wie, że podkładała głos w „Pszczółce Mai”
Oktawian Góral
Oktawian Góral 08.02.2021 16:10

Dzisiaj kończy 74 lata. Mało kto wie, że podkładała głos w „Pszczółce Mai”

pszczółka maja
kadr z bajki „Pszczółka Maja”

Czy wiesz, że legendarna Pszczółka Maja dziś kończy dziś 74 lata? Jak dziś wygląda Ewa Złotowska, aktorka, która użyczyła swojego głosu Mai? Wiele osób dostrzega podobieństwo aktorki do rysunkowej pszczółki.

Pszczółka Maja, czyli Ewa Złotowska obchodzi dziś 74. urodziny! Czy wiesz, kto dubbingował tę kultową postać? Okazuje się, że aktorka, która udzieliła swojego pięknego głosu pszczółce, nie bywa często na salonach, a jej dorobek filmowy jest niewielki.

Jak dziś wygląda Ewa Złotowska?

Okazuje się, że aktorka, która udzielała głosu Mai ma 74 lat. Mimo upływu czasu wciąż doskonale wygląda. Co wiemy o Ewie Złotowskiej?

Aktorka urodziła się 8 lutego 1947 roku w Zakopanem. Co interesujące, urodziła się podczas zimowego urlopu matki w Tatrach, rodzina pochodziła z Warszawy.

Prywatnie była żoną Marka Frąckowiaka – parę połączyła pasja do aktorstwa i miłość do teatru. Jej małżonek zmarł w 2017 roku. Kobieta nie zdecydowała się na ponowny związek.

Ewa Złotowska jako Pszczóła Maja

Aktorka od dziecka była uzdolniona artystycznie. Już we wczesnej młodości grała na skrzypcach i fortepianie. Swój telewizyjny debiut zaliczyła w programie Szklana niedziela, jako najmłodsza osoba w Szklanej rodzinie.

Aktorka ukończyła reżyserię w Instytucie Teatralnym w radzieckim Petersburgu. W Polsce rozwija się między innymi jako kierownik artystyczny Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych.

Aktorka zdecydowanie bardziej znana jest ze swojego niesamowitego, aksamitnego głosu. To właśnie dzięki dubbingowaniu Pszczółki Mai Ewa Złotowska zyskała uznanie oraz popularność.

Głos Ewy Złotowskiej

Ewa Złotowska kończy dziś 74 lata. Wiecie, jak po latach wygląda legendarna Pszczółka Maja? Naszym zdaniem podobieństwo jest uderzające, a gwiazda nie została wybrana przypadkowo na realizację polskiej wersji językowej tej kultowej dobranocki.

Pszczółka Maja to japońsko-austriacko-erefenowski serial animowany. Pierwsza seria została nagrana w 1975 roku. Produkcja zyskała niesamowitą popularność na całym świecie, przebijając nawet mur Żelaznej Kurtyny.

Serial powstał na podstawie wydanej po raz pierwszy w 1912 roku niemieckiej powieści Pszczółka Maja i jej przygody. Autorem książki dla dzieci był Waldemar Bonsels.

Zobacz zdjęcia:

Ewa Złotowska

Ewa Złotowska kończy dziś 74 lata.

Ewa Złotowska

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Fakt.pl