Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Widzieliśmy ją w „M jak miłość” i „Na wspólnej”. Aktorka zniknęła i przeżyła istny koszmar, wszystko przez chorobę syna
Karol Osiński
Karol Osiński 19.12.2020 20:06

Widzieliśmy ją w „M jak miłość” i „Na wspólnej”. Aktorka zniknęła i przeżyła istny koszmar, wszystko przez chorobę syna

Ewa Gorzelak
fot. eastnes.pl/TRICOLORS

Ewa Gorzelak przed laty zapowiadała się na naprawdę znakomitą aktorkę z predyspozycjami na doskonałą karierę. Niestety, z przyczyn osobistych musiała zniknąć z ekranów polskich telewizorów, ponieważ jej synek Rysio bardzo poważnie zachorował. Znana z takich seriali jak M jak miłość, czy Na wspólnej artystka przyznała, że koszmar jest już za nią i powoli wraca do wykonywania zawodu.

Sprawy osobiste bywają zdecydowanie poważniejsze od życia zawodowego, nawet gdy dotykają osoby znane z ekranów telewizorów. Z takim przeżyciem zmagała się Ewa Gorzelak, która zniknęła i zrezygnowała z aktorstwa na rzecz walki z poważną chorobą swojego syna. Na szczęście okazuje się, że to już przeszłość.

Ewa Gorzelak o chorobie syna

Plany zawodowe Ewy Gorzelak pokrzyżowała choroba syna, jednak nic nie było dla niej ważniejsze niż zdrowie dziecka, więc na jakiś czas zrezygnowała z wykonywania zawodu aktorki. Kiedy jej syn był jeszcze małym dzieckiem, zdiagnozowano u niego nowotwór mózgu.

Zatem jak na matkę przystało, postanowiła rzucić wszystko, byle ratować życie swojego dziecka. Niegdyś na łamach tygodnika Na żywo przyznawała, że nie wiedziała, co tak naprawdę dolega jej synowi i była zdezorientowana. Uznała, że tak naprawdę, to było najgorsze.

Nie ma nic gorszego niż patrzenie na gasnące w oczach dziecko i nieznajomość przyczyny […] – mówiła Ewa Gorzelak.

Początkowe diagnozy lekarskie były beznadziejne, jednak z czasem sytuacja zdrowotna Rysia zaczęła się poprawiać. Z biegiem czasu i z niezbędną pomocą lekarzy syn Ewy Gorzelak wyzdrowiał całkowicie i stał się pełnosprawnym i zdrowym chłopcem, który dziś ma 17 lat i uczęszcza do liceum.

Syn trafił do szpitala w stanie beznadziejnym, a mimo to udało się go uratować. Po okresie rozpaczy trzeba podjąć walkę i wspierać dziecko, które leczy się inaczej niż dorosłego […] Jest w tej chwili całkowicie zdrowy, prowadzi normalne życie – wspominała aktorka.

Kariera Ewy Gorzelak

Ewa Gorzelak była aktywna na rynku aktorskim już od 1995 roku. Fani zdecydowanie najlepiej zapamiętają ją z takich produkcji jak M jak miłość, gdzie przez cztery lata (2007-2011) wcielała się w postać Doroty Stadnickiej, a wcześniej w 2000 roku epizodycznie, jako rehabilitantka Zosia. Dobrze znana jest także z serialu Na wspólnej i roli Gabrieli Góralczyk-Nowak.

W 1997 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, która zdecydowanie popchnęła jej karierę zawodową do przodu. Później pojawiała się również w takich produkcjach jak Złotopolscy, Na dobre i na złe, czy Pensjonat pod Różą.

Następnie pojawiała się jedynie w epizodycznych rolach, jednak po poprawie stanu zdrowia syna Ryszarda postanowiła wrócić do wykonywania zawodu. Już wkrótce powinniśmy ujrzeć ją w serialu Echo Serca, gdzie zagra rolę matki nastolatki z problemami.

Prowadzi także fundację Nasze Dzieci w Klinice Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka. Założyła ją w ramach wdzięczności za wyzdrowienie syna. Poza Ryszardem posiada jeszcze 20-letniego syna Franciszka oraz 8-letnią córeczkę Zosię.

Zobacz zdjęcia:

Ewa Gorzelak

Ewa Gorzelak przyznała, że jej syn Rysio chorował na nowotwór mózgu.

Ewa Gorzelak

Choroba na szczęście została zwalczona i dziś jest pełnosprawnym chłopcem.

Ewa Gorzelak

Aktorka już wkrótce powinna wrócić na ekrany telewizorów.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: kobieta.wp.pl

Tagi: ewa gorzelak