Elżbieta Jaworowicz była trzykrotnie zamężna. Kim jest jej obecny partner?
Elżbieta Jaworowicz to jedna z najbardziej kultowych polskich dziennikarek. Mimo to życie prywatne gwiazdy wciąż pozostaje tajemnicą. Mało kto wie, że kobieta miała aż trzech mężów, a z jej ostatnim partnerem wiąże się spory skandal.
„Sprawa dla reportera”, autorski program Jaworowicz, emitowany od 1983 roku i wciąż bije rekordy popularności. Niestety towarzyszy mu też sporo kontrowersji. Także w życiu prywatnym dziennikarki nie zawsze było różowo. W przeszłości jej trzeci mąż był bohaterem głośnej afery.
Elżbieta Jaworowicz i Eugeniusz Mleczek – historia miłości
Jaworowicz miała w sumie trzech mężów. O pierwszym z nich wiadomo jedynie, że był biznesmenem. Drugi małżonek dziennikarki to znany kierowca rajdowy Lech Jaworowicz. Przez pewien czas była też związana z Wojciechem Gąssowskim.
Trzeci mąż Elżbiety Jaworowicz to Eugeniusz Mleczak. Jest wojskowym w stopniu pułkownika, przez wiele lat pełnił też funkcję rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej. Stanowisko to stracił w wyniku głośnej afery w 2003 roku.
Jaworowicz i Mleczak poznali się w 1995 roku, podczas uroczystości wręczenia nagród Benemerenti Ordynariatu Polowego. Bardzo szybko zaczęli się spotykać, choć dziennikarka pilnie strzegła prywatności i nie mówiła zbyt wiele o nowym partnerze.
Ślub Jaworowicz i Eugeniusza Mleczaka miał miejsce dopiero 10 lat od czasu, kiedy rozkwitło między nimi uczucie. Dziennikarka rzadko wypowiada się w mediach o swoim małżeństwie, ale jej wypowiedzi dotyczące męża zawsze są pełne miłości:
– Mam bliską osobę, którą kocham, która jest przyjacielem. Jest cudowny – mocny i wrażliwy. – wyznała Jaworowicz w wywiadzie dla magazynu Show.
Mało kto wie, że w 2003 roku wybuchł międzynarodowy skandal, związany z Eugeniuszem Mleczakiem, kiedy ten pracował w MON jako rzecznik resortu oraz Dyrektor Biura Prasowego i Informacji.
Magazyn „Wprost” relacjonował, że Eugeniusz Mleczak podał się do dymisji po tym, kiedy wydał błędny komunikat, dotyczący odnalezienia przez Polaków w Iraku czterech francusko-niemieckich rakiet przeciwlotniczych Roland, jakie według Mleczka miały datę produkcji z 2003 roku.
Komunikat spotkał się z ostrą reakcją Francji. Prezydent Jacques Chirac ogłosił, że rakiety te nie są produkowane od lat 90. Po przeprowadzonym dochodzeniu okazało się, że rzecznik MON rzeczywiście podał błędne informacje. W wyniku tych wydarzeń Mleczak podał się do dymisji.
RMF FM przekazało jednak, że zimą 2003 roku Mleczak został zatrudniony w Kancelarii Prezydenta, gdzie „odpowiadał za działalność organizacji społeczno-obronnych takich jak Liga Obrony Kraju czy aerokluby”.
Źródło: wp.pl, plejada.pl, wprost.pl, rmf fm
Artykuły polecane przez redakcję Lelum:
- Sara James pochwaliła się zdjęciem z mamą. Pani Arleta wygląda jak siostra piosenkarki
- Dominika Gwit niknie w oczach. Fanka pod najnowszym zdjęciem całej sylwetki: „Mega widać różnicę”