Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Na egzamin prawa jazdy założyła buty na koturnie. Śmiertelnie potrąciła instruktora
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 16.07.2020 11:21

Na egzamin prawa jazdy założyła buty na koturnie. Śmiertelnie potrąciła instruktora

egzamin prawa jazdy
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS, fot. eastnews.pl, Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Egzamin prawa jazdy jest dla wielu osób bardzo stresujący. Kobieta z Rybnika postanowiła przystąpić do niego w butach na koturnie. Być może nie zdawała sobie sprawy, że prowadzenie w takim obuwiu może być niebezpieczne. Podczas wykonywania łuku na placu manewrowym śmiertelnie potrąciła instruktora. Trwa postępowanie, jego przebieg jest zaskakujący.

Do sytuacji doszło 24 czerwca 2019 roku. Według doniesień „Faktu” kobieta postanowiła zdawać egzamin praktyczny w butach na koturnie. Jednak zeznania instruktora i śledczych nie wskazują jednoznacznie, że to mogło być przyczyną tragedii. Na placu manewrowym kobieta wjechała w instruktora. Mężczyzna nie przeżył.

Egzamin prawda jazdy – tragiczny finał przez koturny?

Jak donosi „Fakt”, kobieta po najechaniu na instruktora nawet nie wysiadła z samochodu. 69-latka podchodziła do egzaminu prawa jazdy po raz piąty. Tego dnia zaczęła zdawać, tradycyjnie, od łuku na placu manewrowym. Jadąc po nim, miała cały czas nogę na gazie. Istnieją przypuszczenia, że pomyliła pedał gazu z hamulcem.

Dochodzenie prowadzone w tej sprawie wykazało, że wpływ na taki bieg wypadków mogła mieć poczytalność kobiety, nie zaś nieodpowiednie obuwie. Biegli określili, że podczas zdarzenia kobieta nie była w pełni świadoma.

  1. Ojciec Krzysztofa Zalewskiego napisał list do Kingi Dudy. Miał do niej zaskakującą prośbę, chodzi o Andrzeja Dudę
  2. Dobre wieści, pierwsze pieniądze mogą zostać wypłacone już za dwa tygodnie. Jadwiga Emilewicz zabrała głos
  3. Ostatnie pożegnanie 75-latki. Nagle zadzwonił lekarz, żałobnicy zamarli, prawda okazała się druzgocąca

Zeznania instruktora

Instruktor, który odbywał z kobietą lekcje praktyczne, zapewniał, że była ona przygotowana. Czasem myliła kierunki, jednak potrafiła panować nad autem. W dniu wypadku rano poprosiła o dodatkowe jazdy. Podobno była w dobrym humorze, nie sprawiała wrażenia nieświadomej, rozkojarzonej.

Obrońca kobiety stara się podważyć opinię biegłych o jej niepoczytalności, chcąc udowodnić, że to instruktor wybiegł nagle na tor jazdy. Póki co postępowanie trwa. Kobieta odmówiła składania jakichkolwiek zeznań. Zdaniem wielu instruktorów wpływ na ten wypadek mógł mieć także niemłody wiek zdającej. Wielu z nich uważa, że z założenia wiek kierowcy może mieć duży wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

egzamin

Kobieta podobno dobrze radziła sobie za kółkiem. Popełniała drobne błędy. Zdaniem instruktora, który ją doszkalał, pomylenie hamulca z gazem jest mało prawdopodobne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mamy nagranie, trwa 3 minuty i widać na nim wszystko. Zaczął kroić kapustę, po chwili miał gotową najlepszą surówkę świata
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. Majdan zadał Henrykowi jedno pytanie. Malec po chwili mu opowiedział, zaskakująca reakcja niemowlaka zamurowała wszystkich
  4. Paulina Smaszcz pokazała nowego partnera. To ich pierwsze zdjęcie
  5. Kinga Rusin też odchodzi ze śniadaniówki TVN-u? Zrozpaczeni fani nie mogą uwierzyć w jej ostatnie słowa
  6. Nowy grób Woźniak-Staraka odbiera mowę. Pojawiły się dobitne zdjęcia

Źródło: fakt.pl

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania