Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dziś ma urodziny, poznajecie aktorkę ze zdjęcia? Polka w Rosji jest bardziej znana niż Jan Paweł II
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 05.06.2021 14:37

Dziś ma urodziny, poznajecie aktorkę ze zdjęcia? Polka w Rosji jest bardziej znana niż Jan Paweł II

Barbara Brylska (1)
facebook.com/Małgorzata Lenartowicz

Wiecie, kogo przedstawia zdjęcie? Odpowiedź na tę zagadkę stanowi osoba Barbary Brylskiej, aktorki, która parę dekad temu była porównywana do Elizabeth Taylor czy Brigitte Bardot. Gwiazda obchodzi dziś okrągłe urodziny.

Dziś wypada 80. rocznica urodzin Barbary Brylskiej. Aktorka urodziła się dnia 5 czerwca 1941 roku. W latach 60. i 70. ubiegłego wieku była zaliczana do grona najwybitniejszych postaci polskiego kina. Obecnie to za granicą jest jednak najbardziej znana.

Barbara Brylska zyskała status gwiazdy za granicą

Barbara Brylska stawiała pierwsze kroki w zawodzie aktorki, będąc jeszcze w wieku nastoletnim. Odbiorcy mogli śledzić rozwój jej kariery poprzez oglądanie takich filmów jak „Kalosze szczęścia”, „Faraon”, „Pan Wołodyjowski” czy „Szczęśliwego nowego roku”.

Ostatni z wymienionych filmów, znany w Rosji jako „Ironia losu”, jest tradycyjnie emitowany w tym kraju w Sylwestra. To właśnie ta produkcja cieszy się niesłabnącą przez lata popularnością. Co warto zaznaczyć, próżno szukać jej jednak w naszych ojczystych stacjach telewizyjnych.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:


Prywatnie Barbara Brylska była dwukrotnie zamężna – jej pierwszym wybrankiem był informatyk Jan Borowiec, a drugim lekarz Ludwik Kosmal. Aktorka doczekała się dwójki dzieci: córki Barbary i syna Ludwika. Starsza pociecha gwiazdy kina, Barbara, zginęła w tragicznym wypadku samochodowym w 1993 roku.

Obecnie Barbara Brylska trzyma się na medialnym uboczu. Chętnie wykonuje ponoć prace w ogródku przy należącym do niej domu. Wolny czas lubi poświęcać także wnuczkowi.

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

Źródło: Kultura Onet