Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Bezdomna kobieta urodziła dziecko na mrozie. Kobietę i dziecko odnalazły służby ratunkowe
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 14.02.2021 18:41

Bezdomna kobieta urodziła dziecko na mrozie. Kobietę i dziecko odnalazły służby ratunkowe

dziecko
fot. PetraSolajova, pizabay.com, domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Bezdomna kobieta urodziła dziecko na mrozie, kiedy temperatura na zewnątrz spadła do -15 stopni Celsjusza. Do zdarzenia doszło w Norymberdze, w Niemczech. Świeżo upieczoną mamę i noworodka odnalazły służby ratunkowe i przetransportowały ich do szpitala.

Do opisywanego zdarzenia doszło w miniony piątek (12 lutego) wczesnym rankiem. Podczas porodu 20-latce towarzyszył jej partner. Kobieta próbowała chronić siebie i dziecko przed mrozem. Dlatego przebywała w śpiworze na klatce wentylacyjnej stacji metra.

Bezdomna urodziła dziecko na mrozie

Problem bezdomności nadal dotyczy wiele osób na świecie. Dotyka on osób w niemal każdym wieku i nie koniecznie muszą one być uzależnione od różnego rodzaju używek.

Bezdomni są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo podczas siarczystych mrozów, które ostatnio dają się we znaki nie tylko mieszkańcom Polski, lecz także innych państw Europy.

Nie inaczej jest w Niemczech, gdzie temperatura również spadła do rekordowo ujemnych liczb. W ubiegły piątek było tam nawet 15 stopni poniżej zera.

Właśnie w takich warunkach jednej z bezdomnych kobiet przyszło rodzić córeczkę. O wszystkim została poinformowana policja, która od razu rozpoczęła poszukiwania kobiety i dziecka.

Służbom ratunkowym udało się ją odnaleźć ok. godz. 5 nad ranem. Od razu przewieźli ją do szpitala. Funkcjonariusze przekazali, że młoda mama i jej córeczka zostały znalezione niedługo po porodzie.

Według ratowników obydwie czują się dobrze. Jak na razie nie wiadomo, dlaczego młoda kobieta nie zdecydowała się na to, aby tuż przed rozwiązaniem zgłosić się do szpitala.

W końcu siarczysty mróz i towarzystwo tylko partnera to nie najlepsze warunki na to, aby na świat wydać dziecko. Z pewnością przekonała się o tym ta bezdomna.

Problem bezdomności

Jednak warto pamiętać, że problem bezdomności nie występuje w Niemczech. W Polsce również wiele osób nie ma dachu nad głową, ani miejsca, w którym mogliby się ogrzać podczas zimy.

W połowie lutego 2019 roku przeprowadzono Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych, jak wynika z rządowej strony Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Wtedy z problemem bezdomności borykało się ponad 30 tys. osób.

W porównaniu z rokiem 2017 liczba osób bezdomnych spadła o 3 078 osób, czyli o ponad 9 proc. Spadek zanotowano zarówno wśród kobiet, o ponad 0,5 tys., jak i mężczyzn – dzisiaj jest ich o ponad 2,5 tys. mniej niż 2 lata temu – informowała minister Elżbieta Rafalska, jak przekazywał resort.

O bezdomnych trzeba pamiętać szczególnie teraz, kiedy temperatury na zewnątrz mogą być bardzo niebezpieczne i w efekcie doprowadzać do wychłodzenia organizmu.

Trzeba pamiętać, że każdy człowiek to inna historia. O przypadku jednego bezdomnego pisaliśmy >tutaj<. Pozostaje mieć nadzieję, ze mama i jej córeczka ułożą sobie życie.

Zobacz zdjęcie:

dziecko

Bezdomna urodziła dziecko na mrozie.

Powiązane
Agnieszka Włodarczyk
Czy zgadniesz, która gwiazda wcieliła się w tę postać w "Twoja twarz brzmi znajomo"? 1/2 poprawnych odpowiedzi to już sukces