Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Kotek kradnie skarpetki ze stópek dziecka. Potem ucieka z „łupem”
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 05.10.2019 17:20

Kotek kradnie skarpetki ze stópek dziecka. Potem ucieka z „łupem”

mama
fot. youtube.com/Caters Video

Dziecko i kot to nie zawsze dobre połączenie, przynajmniej w opinii większości. Zapaleni kociarze wiedzą doskonale, że nawet dorosłego kota można dobrze przygotować na pojawienie się w domu niemowlaka. Jednak niemowlę i małe kocię — to chyba najbardziej rozczulające połączenie, jakie istnieje. Ten kotek udowodnił, że kotu trzeba oddać co kocię, a niemowlakowi skarpetki i tak są zbędne.

Wiele osób waha się, czy przy małym dziecku powinno się mieć w domu kota. Okazuje się, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Oczywiście, muszą obowiązywać podstawowe zasady. Kota powinno się nauczyć na przykład, że nie wolno mu wchodzić do pokoju maluszka. Gdyby rzeczywiście duży kot spróbowałby położyć się dziecku na piersi, jak robi to z właścicielami, zrobiłby mu krzywdę.

Dziecko i kot — dobre połączenie?

Kot i dziecko mogą stworzyć jak najbardziej dobre połączenie. Na rozwój dzieci na ogół pozytywnie wpływa wychowywanie się ze zwierzętami. A poza tym, może skutkować w przeuroczych sytuacjach, taka jak tak, uchwycona na nagraniu przez mamę maleństwa.

dziecko

Skarpetka została upolowana!

Na nagraniu widzimy bobasa, który leży na brzuszku na dywanie i patrzy na mamę, trzymając piąstkę w buzi. Koło nóg dziecka biega maleńki rudy kociak. Nagle maluch przygotowuje się do ataku i skacze na stopę dzieciaczka. Po krótkiej szarpaninie ze skarpetką udaje mu się porwać łup i uciec z nim pod szafę, by tam dalej się bawić. Niemowlę wygląda przez cały ten czas na zupełnie niewzruszone.

Niemowlę i kot

Jak już zostało wspomniane, istnieje wiele mitów na temat tego, dlaczego małe dzieci nie powinny wychowywać się z kotami. Są to jednak poglądy raczej przestarzałe. Dzisiaj wiemy, że dzieci, które od maleńkości wychowują się z kotami, czerpią z tego szereg korzyści, od wzmocnienia układu odpornościowego, po wzmożoną empatię.

Dziecko, które dorasta wraz z kotem, uczy się odpowiedzialności i wrażliwości. Jeśli powierzamy mu, nawet bardzo proste, zadania to dziecko wykształca w sobie świadomość konieczności wykonywania obowiązków i widzi, jak jego działania wpływają nie tylko na nie, ale i na inne stworzenia.

ZOBACZ TO UROCZE NAGRANIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pies miał sparaliżowane wszystkie łapy. Jego leczenie kręcono od pierwszego dnia [WIDEO]
  2. Jak koty okazują miłość? 10 oznak, że twój kot bardzo cię kocha
  3. Skrzyżowanie jamnika z pitbullem wzbudza skrajne reakcje. Niezwykła mieszanka genów
  4. Zainstalował kamerę i wyszedł. Pies nie wiedział, że się nagrywa. Mężczyzna obejrzał miażdżące serce nagranie, już nigdy nie zostawi zwierzaka samego
  5. Dwa wielkie psy rzuciły się na 8-latkę i jej maleńką suczkę. Nagle zza dziecka wybiegł ogromny rottweiler