Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Duda nie wytrzymał, gdy wyjawili treść jego wywiadu z 2014 r. Od razu zareagował, treść odbiera mowę
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 13.11.2021 17:55

Duda nie wytrzymał, gdy wyjawili treść jego wywiadu z 2014 r. Od razu zareagował, treść odbiera mowę

Andrzej Duda
Chancellery of the Prime Minister of Poland, CC BY 3.0 PL , via Wikimedia Commons

Ujawniono treść wywiadu z 12 listopada 2014 roku, jakiego udzielił Andrzej Duda tuż po tym, kiedy ogłoszono jego kandydaturę w wyborach na Prezydenta Polski. Jak zareagował na opublikowany fragment wywiadu?

Dzień po tym, jak Jarosław Kaczyński przedstawił Andrzeja Dudę jako kandydata na prezydenta z ramienia PIS, ten udzielił wywiadu, w którym wypowiedział prorocze słowa.

Andrzej Duda reaguje na wywiad sprzed 7 lat

Tuż po ogłoszeniu kandydatury Dudy, dziennikarz Krzysztof Ziemiec zaprosił go do Telewizji Polskiej. Co powiedział wtedy obecny prezydent Polski?

– Ja z góry zapowiadam: walczę o zwycięstwo. To absolutnie podstawowa sprawa, gdybym nie miał walczyć o zwycięstwo, to bym się nigdy tej misji nie podjął. I będę walczył o zwycięstwo, nie ma co do tego wątpliwości. Nie ma takiego kandydata, którego nie da się pokonać w wyborach – tłumaczył Duda.

Co zaskakujące, jego prognozy się sprawiły: ponad pół roku później, w 2015 roku, wygrał wybory prezydenckie, pokonując Bronisława Komorowskiego, który liczył na drugą kadencję.

Jak zareagował Duda, do którego dotarło upublicznione na Twitterze powyższe nagranie? Odpowiedział krótko i dosadnie za pomocą wymownych emotikon: uśmieszku, flagi Polski i symbolu siły. Zobaczcie poniżej:

12 listopada 2014 r. redaktor @KZiemiec przeprowadził pierwszy wywiad z kandydatem na Prezydenta RP @AndrzejDuda pic.twitter.com/3IrAjfUNj5

— Maciej Stańczyk (@stanczykmaciej) November 12, 2021

Źródło: Twitter, se.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Straż Graniczna opublikowała nagranie. Pokazali, do czego doszło w nocy
  2. Richardson i Wojterkowski pokazali dzidziusia. „Przedstawiamy państwu Oliviera”
  3. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia na antenie TVN poinformował o liczbie zakażeń w kraju
Powiązane
Michał Wiśniewski
Jak dobrze znasz teksty piosenek Michała Wiśniewskiego? Prawdziwy fan zdobędzie komplet punktów