Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Drogeria internetowa – Twoje nowe miejsce zakupów
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 21.07.2020 17:14

Drogeria internetowa – Twoje nowe miejsce zakupów

zakupy
Drogeria internetowa

Kobiety w drogerii są jak dzieci w sklepie z zabawkami. Polki kochają drogerie i potrafią wiele czasu spędzić pomiędzy sklepowymi półkami i regałami. Rozwój technologii jednak sprawił, że coraz częściej to drogerie internetowe zastępują te stacjonarne. Dlaczego warto kupować kosmetyki w sieci? Podpowiadamy.

Drogeria internetowa – następca tradycyjnych drogerii

Drogeria to w skrócie sklep z kosmetykami. Nazwa pochodzi z języka francuskiego „drogeurie” i oznacza miejsce, gdzie można kupić kosmetyki, środki czystości i artykuły chemiczne. Miejsca te w ostatnich latach zyskały poważnego konkurenta. Są nimi drogerie internetowe, które oferują tysiące produktów często w niższych cenach. Wystarczy kilka kliknięć, by kupić ulubione perfumy, poznać opinie o nich i sprawdzić skład.

Statystyki pokazują, że polski rynek kosmetyczny wciąż rośnie w siłę. Świadomość klientów jest coraz większa. Klienci szukają produktów bardzo dobrej jakości i są skłonni wydać na nie więcej pieniędzy. Szukając kosmetyków dużą uwagę zwracają na skład. Produkty na bazie naturalnych składników, bez chemicznych dodatków to czynnik, który jest często decydujący przy wyborze kosmetyków.

Sprzedaż internetowa artykułami kosmetycznymi obecnie odnotowuje największą tendencję wzrostową w porównaniu z innymi kanałami dystrybucji. Przewidywania ekspertów mówią o tym, że w najbliższych latach zakupy przez Internet wciąż będą rosły. Czy to oznacza, że Drogeria internetowa na stałe wyprze zakupy w tradycyjnych stacjonarnych sklepach?

Drogeria internetowa – bogata oferta i wygodne zakupy

Zmiany w społeczeństwie i rozwój technologii sprawia, że zakupy przez Internet są bardzo popularne i wygodne. Codzienne praca, obowiązki i brak czasu sprawia, że tradycyjne wyjście do sklepu często jest niemożliwe. Obecnie wiele spraw można z powodzeniem załatwić przez Internet. Możemy już m.in. załatwić sprawy urzędowe, pracować zdalnie, zarządzać bankowością elektroniczną. Teraz także można kupić oryginalne perfumy znanych marek w najlepszych cenach.

Branża kosmetyczna oraz świat health&beauty to jedna z najbardziej konkurencyjnych segmentów e-commerce. Liczba klientów kupująca kosmetyki wciąż rośnie. Raport PMR pokazuje, że w ciągu najbliższych pięć lat, sprzedaż internetowa wzrośnie do niemal 16% udziału rynku detalicznego produktów kosmetycznych.

Jak kupować w drogerii internetowej?

Zakupy przez Internet kojarzą się z bogatą ofertą, szybkością oraz bezpieczeństwem transakcji. Wystarczy kilka kliknięć, by złożyć zamówienie i po nawet 48 godzinach cieszyć się ulubionymi kosmetykami w swoim domu. W podejmowaniu decyzji zakupowych kluczowa często jest cena. W e-drogeriach wiele kosmetyków jest oferowana w niższych cenach niż w przypadku stacjonarnych sklepów.

Stacjonarne drogerie z uwagi na pewne ograniczenia (zbyt mała powierzchnia, określone godziny otwarcia itd.), nie są w stanie oferować wszystkich produktów w dowolnym czasie. To właśnie w Internecie dostępne są nowości oraz bez problemów można również znaleźć produkty starych serii, na które wciąż jest popyt.

W zakupach przez Internet kluczową sprawą jest bezpieczeństwo transakcji. Drogerie internetowe współpracują z bankowością elektroniczną, gdzie w kilka chwil w pełni bezpieczny sposób można dokonać płatności za zamówienie. Dostępne są również inne formy zapłaty jak np. płatność przedpłatą na konto lub za pobraniem.

Drogerie internetowe obalają mit, że na zamówienie złożone przez Internet trzeba czekać wiele dni. Nowoczesne systemu sprzedażowe w e-drogeriach natychmiastowo przetwarzają zamówienia. To sprawia, że kosmetyki wędrują do klientów już nawet po 24 godzinach od złożenia zamówienia. Od klienta zależy również forma dostawy. Towar może zostać dostarczony kurierem, pocztą lub do paczkomatu. Wszystkie te opcje sprawiają, że nigdy wcześniej zakupy przez Internet nie były tak szybkie i wygodne.

Zakupy przez Internet to rozwiązanie dla osób, które cenią swój czas, nie chcą przepłacać za produkty oraz oczekują dostępności najlepszych kosmetyków na rynku. Drogerie internetowe działają 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. W dowolnym momencie można wejść na stronę www sklepu i przejrzeć jego bogatą ofertę. Doskonale posegregowane kategorie produktowe, korzystne ceny oraz szybka dostawa sprawi, że e-zakupy swoich ulubionych kosmetyków na stałe wejdzie w nawyk.