Dramat Jurka Owsiaka i spółki. WOŚP okradziona. Nie chodzi o jakieś drobniaki. Zabraknie do rekordu?
Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy został zaplanowany na 28 stycznia 2024 roku. Wydarzenie organizowane przez Jerzego Owsiaka odbywa się już po raz 32. Tym razem celem zbiórki jest zakup sprzętu na oddziały pulmonologiczne dla dzieci i dorosłych
WOŚP gra już po raz trzydziesty drugi
W ostatnich latach dużą popularnością podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy cieszą się aukcje charytatywne organizowane na Allegro. Przedmioty na cel WOŚP wystawiają nie tylko osoby prywatne – w tym liczni artyści czy rękodzielnicy – ale także wielkie gwiazdy czy inne osoby publiczne.
Część z tych aukcji budzi spore kontrowersje – na przykład wizyta w jednej z placówek Straży Granicznej, która po fali oburzenia została wycofana z aukcji, czy przedmioty i usługi oferowane przez polityków i osoby publiczne. Wśród aukcji, które cieszą się największą popularnością i w dniu finału WOŚP osiągają najwyższe ceny, znalazły się między innymi: tydzień metamorfozy z Ewą Chodakowską (99,5 tysięcy złotych), golfowy weekend w Marbelli z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską (230,2 tysięcy złotych), odrestaurowane Audi GT Coupé (ponad 100 tysięcy złotych), ołówek generała Władysława Sikorskiego wraz z książką (51,1 tysięcy złotych) czy ostatnia barierka Sejmu zamkniętego na Obywateli (40 tysięcy złotych).
Szokujące sceny w sklepie. Seniorka poprosiła o pomoc, a chwilę później spotkało ją coś druzgocącego. Nagranie aż mrozi Kamery nagrały, jak okrada kościelną skarbonkę. Ale to jeszcze nic. Porażające, co zrobił późniejPolacy po raz kolejny biorą udział w finale WOŚP
Poza aukcjami na Allegro, które mogą trwać do 9 lutego, zgodnie z tradycją w dzień finału będą odbywać się licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dużo popularniejszą formą dołączenia do zbiórki niż licytowanie przedmiotów jest jednak wpłacanie do puszek WOŚP.
W ostatnich latach coraz więcej działań związanych ze zbieraniem funduszy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy odbywa się w sieci. Pojawiają się tam wirtualne puszki, które pozwalają zbierać pieniądze nie tylko influencerom, ale także dzieciom i innym osobom prywatnym. Taka forma zbierania na WOŚP nie tylko sprawia, że nie trzeba stać na zimnie z charakterystyczną puszką, ale także w znaczący sposób utrudnia skradzenie takich pieniędzy.
ZOBACZ TEŻ: Okradziono ją na ponad 160 tysięcy. Znana dziennikarka padła ofiarą oszustów
WOŚP padło ofiarą złodzieja
Zbiórki znacznych środków pieniężnych nierzadko przyciągają osoby, które chciałyby wzbogacić się nielegalnym sposobem. Wykradanie funduszy zbieranych na cele charytatywne wydaje się jednak wyjątkowo niemoralne. Pieniądze zbierane podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, są dla złodziei wyjątkowo łakomym kąskiem, ponieważ w zbiórce bierze udział spora część Polaków, a puszki można znaleźć w rozlicznych miejscach.
Jak donosi portal „Super Express” zbiórka WOŚP padła już ofiarą pierwszych złodziei. Nieznany mężczyzna ukradł puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z jednego ze sklepów w Ornecie, mieście zlokalizowanym w województwie warmińsko-mazurskim. Zdaniem pracowników lokalu spożywczo-przemysłowego w puszcze mogło znajdować się co najmniej tysiąc złotych.
Źródło: Super Express