Dawid Podsiadło za sprawą nowego utworu uderzył w Kościół. Oburzył część fanów
Dawid Podsiadło już nie raz wykorzystywał swoją popularność do tego, by zabrać głos w ważnych społecznie kwestiach. Nierzadko przy tym obierał stanowisko, które mogło oburzyć część społeczeństwa. Jego opinia o Kościele również podzieliła fanów.
Artysta wyraził ją w jednym z najnowszych utworów pod tytułem „Post”. Rozwinął ten wątek w wywiadzie udzielonym dla „Onetu”. Powiedział, o co dokładnie mu chodziło.
Dawid Podsiadło w piosence „Post”
Wspomniany utwór jest tylko na pozór dosyć wesołym utworem. Jego tekst jest bowiem bystrą krytyką społeczeństwa. Autor w swoich wersach punktuje zachowanie różnych grup osób, w tym wierzących.
W piosence krytykowane są osoby, które uważają się za tak pobożne, że pozwalają sobie na decydowanie o tym, kto trafi do nieba, a kto nie. Wyśmiewany jest też fakt, że dla niektórych katolików jedzenie ryby w piątek jest ważniejsze od poszanowania bliźniego o innych poglądach.
– W niebieskim niebie nie otworzą bram
Bóg da zbawienie, ale tylko nam —
słyszymy pod koniec utworu.
Dawid Podsiadło o wierze i Kościele
Wokalista, tworząc taką piosenkę, na pewno spodziewał się krytyki. Odniósł jednak wrażenie, że część osób odebrała utwór jako atak na wiarę samą w sobie, a nie o to mu chodziło, dlatego postanowił sprostować tę sprawę w wywiadzie.
– Nie piętnuję wiary, tylko hipokryzję. „Post” był reakcją na głęboko umoralniające postawy prezentowane przez różne osoby, które na co dzień same mają spore braki w moralności — wyjaśnił.
Co więcej, przyznał, że on sam nie jest przeciwnikiem wiary, gdyż problem ma nie z nią, a z samą instytucją Kościoła. Coraz bardziej bolą go kolejne przypadki pedofilii czy wtrącanie się duchownych w kwestie polityczne.
Zobacz post:
Artykuły polecane przez redakcję Lelum:
- Żadne operacje plastyczne, jest lepszy sposób. 60-latka może wyglądać na 35 lat
- Na co pomaga neo-angin? Sprawdź
- Wiśniewski ostro skomentował występ uczestniczki w TTBZ. Jurorzy nie wierzyli w to, co mówi. „Wiem, że to przykre”
Źródło: Fakt/ Onet