Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dziś dzień jedyny w swoim rodzaju. Co na świecie oznacza data 02.02.2020?
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 02.02.2020 19:47

Dziś dzień jedyny w swoim rodzaju. Co na świecie oznacza data 02.02.2020?

unsplash.com Behy Studio

Data taka jak dzisiejsza zdarza się tylko raz na tysiąc lat, co nadaje jej niezwykłego znaczenia. Jest idealnie symetryczna, jest także palindromem — to znaczy, że czyta się ją dokładnie tak samo z obu stron. Dla wielu osób z różnych stron świata ma to ogromne znaczenie. Jakie dokładnie?

Kolejna data taka jak dzisiejsza, czyli 02.02.2020 nie zdarzy się przez wiele lat. Poprzednią taką datą była 01.01.1010 a następna będzie dopiero 03.03.3030. W dodatku dzisiejszy dzień to 33. w tym roku, a do jego końca pozostało 333 dni!

Data szczególnie ważna w Chinach

Na ten dzień z zapartym tchem czekało wiele osób szczególnie w Chinach. Ten naród przywiązuje wielką wagę zarówno do liczb, jak i do symboliki. Nic więc dziwnego, że ta bardzo szczególna data ma dla nich ogromne znaczenie. Wiele osób zaplanowało na ten dzień ważne uroczystości jak śluby.

02.02.2020 nie tylko podoba się Chińczykom ze względu na swoją symetryczność, ale również na to, w jaki sposób się ją wymawia. W języku chińskim brzmi ona podobnie do słów kocham cię, kocham cię. Z tego powodu i ponieważ w Chinach wierzy się w to, że pary przynoszą szczęście, wiele osób zaplanowało na ten dzień śluby.

Niestety, z powodu szalejącego koronawirusa, nie będą się one mogły odbyć. W Chinach panuje obecnie zakaz zgromadzeń, ponieważ te doprowadzają do tego, że wirus rozprzestrzenia się szybciej. To znaczy, że odwołanych zostało wiele ślubów, uroczystości weselnych, a nawet pogrzeby są maksymalnie skracane.

Równe daty urodzin

Bardzo równe mogą być również daty urodzeń dzieci poczętych tego dnia! 11 listopada 2020 roku czy 11.11.2020 to kolejna prosta i powtarzalna data, chociaż nie tak niezwykła jak ta dzisiejsza.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

data

Dzisiejsza data jest wyjątkowa.

data

W Chinach wiele osób zaplanowało na ten dzień wesela, niestety trzeba było je odwołać.

data

Kolejna taka data szybko się nie perzydarzy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje aktorka kultowych seriali. „Odeszła we śnie” – poinformowała córka
  2. Anna Mucha planuje ślub? Pokazała zdjęcie z miejsca uroczystości, niedawno rozstała się z partnerem
  3. Ojciec nie przyznawał się do córki przez jej wygląd. Popłakał się, gdy przeszła metamorfozę

źródła: fakt.pl, cnn.com

Tagi: data dzień fakt
Powiązane
Eurowizja Marcin Mroziński
Kto w poprzednich latach reprezentował Polskę na Eurowizji?