Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Danuta Stenka spotkała się z przykrą sytuacją. Chodzi o jej wiek, ciężko uwierzyć, jak ją potraktowano
Kamil Olek
Kamil Olek 13.03.2022 23:21

Danuta Stenka spotkała się z przykrą sytuacją. Chodzi o jej wiek, ciężko uwierzyć, jak ją potraktowano

Danuta Stenka
fot. Michał Kobyliński, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=778310 / Wikimedia Commons

W październiku 2021 roku Danuta Stenka skończyła 60 lat. Artystka nie wybiera się jednak na aktorską emeryturę, nieustannie angażując się w nowe projekty. W jednym z ostatnich wywiadów aktorka opowiedziała jednak o sytuacji, w której jej wiek okazał się przeszkodą.

Danuta Stenka usłyszała, że jest „za stara”

W rozmowie z „Co za tydzień” aktorka przyznała, że mimo wielu zawodowych propozycji, doświadczyła także dyskryminacji. Przyczyną był zaś… je wiek.

Usłyszałam, że jestem za stara do roli postaci w moim wieku. Myślę, że w naszym zawodzie to troszkę inaczej działa, bo jednak pracujemy twarzą. Czasami wymaga się od nas, żebyśmy wyglądały jakoś a jakoś nie – powiedziała.

Przyznała także, że sytuacje, w których „ktoś się zapętli”, a tym samym próbuje zatrzymać czas. Dodała jednak, że jej zdaniem podobne działania „mają krótkie nogi”.

Danuta Stenka postanowiła jednocześnie odnieść się do różnic, których doświadczają aktorzy oraz aktorki. Przekonywała, że mimo wielu ciekawych propozycji dla kobiet, mają one dużo trudniej w tym zawodzie.

Mężczyźni mogą się dopracować „twarzy” i zacząć karierę w późnym wieku, bo są dla nich ciekawe role. My zawsze występowałyśmy głównie jako ozdobniki – stwierdziła, dodając, że podobne reguły nie dotyczą pracy w teatrze.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Pieczka podczas wywiadu nagle zwrócił się do zmarłej żony. Po jego słowach dziennikarka zamilkła
  2. Dawid Kwiatkowski popłakał się na scenie i uciekł. Nigdy nie zapomni o tym występie
  3. Cezary Pazura pokazał syna. Internauci nie mogli uwierzyć własnym oczom. „Mały Czaruś”