Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Czy policja przekroczyła uprawnienia w trakcie aresztowania Gienka z „Rolnicy. Podlasie”? Pojawiła się wstępna analiza prawna
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 05.05.2021 10:11

Czy policja przekroczyła uprawnienia w trakcie aresztowania Gienka z „Rolnicy. Podlasie”? Pojawiła się wstępna analiza prawna

Gienek
fot. screen Youtube.com / Gienek i Andrzej #Plutycze​ zaatakowani przez policję ! #RolnicyPodlasie / iAGROTV/

Aresztowanie Gienka z Plutycz odbiło się szerokim echem w mediach. Niedawno rolnikowi zostały postawione zarzuty. Teraz okazuje się, że to policja może mieć spore problemy.

Gienek został oskarżony o napaść na funkcjonariusza. Znamy najnowsze wieści w sprawie. Czy aresztowanie rolnika było bezprawne?

Aresztowanie Gienka

W sobotę 1 maja doszło do incydentu na posesji Gienka znanego z programu Rolnicy. Podlasie. Do policji trafiło zgłoszenie o gromadzeniu się dużej liczby osób na działce rolnika. Funkcjonariusze zareagowali natychmiast.

Jak podaje AGROunia na swoim kanale Youtube, mundurowi weszli na teren Gienka bezprawnie. Kiedy 66-latek chciał wyjaśnić z policjantami zaistniałą sytuację i podszedł do nich, kładąc dłoń na ramieniu jednego z nich, został powalony na ziemię.

Gienkowi zarzucono napaść na policjanta. Skuto go kajdankami i wyprowadzono do radiowozu. Rolnik spędził 24 godziny na komisariacie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jak zapowiedziała AGROunia, jej członkowie nie zamierzają odpuścić tej sprawy. Już zgłosili się do prawnika. Są wyniki wstępnej analizy prawnej.

Policjanci popełnili przestępstwo?

Jak wstępnie stwierdził mec. Tomasz Gabryelczyk, czynności, które były podjęte w stosunku do Gienka przez policjantów naruszały prawo i godność człowieka.

Gabryelczyk wyjaśnił, że skucie kajdankami, powalenie na ziemię oraz wleczenie do radiowozu były nadużyciem przy zatrzymaniu. Co więcej, sposób, w jaki obchodzono się z 66-letnim mężczyzną, naraził go na utratę zdrowia.

Funkcjonariusze pogwałcili podstawową zasadę proporcjonalności środków przy dokonywaniu zatrzymania – podsumował mecenas.

Prawnik zalecił, by poddać całą sprawę ocenie Sądu, a także ocenie dyscyplinarnej, by wyciągnąć wobec funkcjonariuszy konsekwencje.

Zobacz post:

Tej sprawy nie odpuścimy!

Policja naraziła Gienka na utratę życia lub zdrowia- to wstępna analiza mecenasa AGROunii‼️…

Opublikowany przez Agrounia Wtorek, 4 maja 2021

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Facebook
Tagi: Aresztowanie