Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Czesław Michniewicz nie będzie dalej selekcjonerem reprezentacji Polski. PZPN poinformował
Weronika Dadok
Weronika Dadok 22.12.2022 12:39

Czesław Michniewicz nie będzie dalej selekcjonerem reprezentacji Polski. PZPN poinformował

Czesław Michniewicz
fot. ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News

Właśnie przekazano nieoczekiwane informacje. Czesław Michniewicz nie będzie dłużej selekcjonerem reprezentacji Polski. PZPN przekazał za pośrednictwem Twittera informację. 

Czesław Michniewicz pojechał razem z naszą reprezentacją na minione Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze. Po występnie Biało-Czerwonych wiele osób zastanawiało się, jaka będzie przyszłość trenera. Teraz Polski Związek Piłki Nożnej opublikował swoje oficjalne stanowisko.

Czesław Michniewicz żegna się z pozycją trenera reprezentacji Polski

Cezary Kulesza przedstawił oficjalne stanowisko Polskiego Związku Piłki Nożnej. Z dniem 31 grudnia 2022 roku Czesław Michniewicz kończy swoją pracę na stanowisko trenera polskiej reprezentacji.

Związek za pośrednictwem swojego konta na Twitterze podziękował trenerowi za 11 miesięcy wspólnej pracy i przejęcie kadry w bardzo trudnym momencie. Jednocześnie zaznaczyli oni, że historyczny awans na Mistrzostwach Świata jest niesamowitym osiągnięciem, za które selekcjonerowi należą się słowa uznania.

– W imieniu zarządu PZPN chcieliśmy serdecznie podziękować Czesławowi Michniewiczowi za 11 miesięcy pracy na stanowisku selekcjonera. Jak wiemy, trener przejął kadrę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności zdołał wywalczyć awans na mundial, utrzymał także miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził również reprezentację do pierwszego od 36 lat awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata. Za to Czesławowi Michniewiczowi należą się podziękowania – czytamy w oficjalnym komunikacie PZPN.

Czesław Michniewicz nie będzie dłużej trenerem naszej kadry

Pomimo faktu, że selekcjonerowi udało się wyprowadzić naszą drużynę z trudnego okresu i zagwarantować nam pierwszy od 36 lat awans do 1/8 finału mundialu, Czesław Michniewicz musi pożegnać się ze swoim stanowiskiem.

Według doniesień powodem decyzji PZPN jest styl gry trenera oraz atmosfera, jaką wprowadził do naszej kadry. Co więcej, ponoć z grą, jaką preferuje Czesław Michniewicz, mieli nawet problem czołowi piłkarze polskiej reprezentacji.

PZPN ogłosiło, że nie zamierza przedłużać umowy z 52-latek, a na jego miejsce będzie szukać odpowiedniego następcy.

Zobacz post:

[KOMUNIKAT]
Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że z dniem 31 grudnia 2022 roku Czesław Michniewicz przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski.
Więcej. ⤵️

— PZPN (@pzpn_pl) December 22, 2022

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
  3. W Pepco pojawiła się sukienka idealna na święta. Cena zachwyca, Polki biegiem ruszą na zakupy

Iberion wspiera akcję na rzecz żołnierzy z Ukrainy, zbieramy na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących w krytycznych obszarach. Ty również możesz pomóc, zachęcamy do dołączenia — każda złotówka ma znaczenie.