Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Córka Włodzimierza Szaranowicza o chorobie ojca. ”Diagnoza przyszła stosunkowo późno”
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 11.10.2021 22:32

Córka Włodzimierza Szaranowicza o chorobie ojca. ”Diagnoza przyszła stosunkowo późno”

Włodzimierz Szaranowicz
Ireneusz Sobieszczuk TVP SA, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Włodzimierz Szaranowicz zakończył karierę w 2019 roku. Teraz jego dzieci ujawniły, że dziennikarz cierpi na poważną chorobę. Co dzieje się ze słynnym komentatorem sportowym?

Szaranowicz to jeden z najsłynniejszych polskich dziennikarzy sportowych. Od 1977 roku był związany z Telewizją Polską, dla której między innymi aż 19 razy zdawał relacje z igrzysk olimpijskich.

W dniu swoich siedemdziesiątych urodzin Szaranowicz ogłosił, że rezygnuje z pracy z powodów zdrowotnych. Ostatnio zdradził, że przyczyną są problemy neurologiczne.

Włodzimierz Szaranowicz cierpi na chorobę Parkinsona

Dziennikarz w jednym z wywiadów opowiedział o zmianach, jakie zaszły w jego organizmie:

– Nagle zacząłem wolniej kojarzyć, nie znosiłem stresu, uciekałem przed nim. Nie znam na tyle jej źródeł. To może być genetyczne.

Teraz jego dzieci ogłosiły, co dokładnie dolega Szaranowiczowi. Okazuje się, że komentator sportowy cierpi na chorobę Parkinsona.

Córka dziennikarza, Marta Szaranowicz-Kusz, w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl ujawniła, że bardzo długo czekali na prawidłową diagnozę:

– Na początku tata nie wiedział, co się dzieje. My też nie. Diagnoza przyszła stosunkowo późno. Zwykle choroba Parkinsona jest wykrywana nieco wcześniej. Nagle poczuł, że trochę słabnie, że dzieje się coś złego.

Informację o chorobie dziennikarz przyjął z pewną ulgą – córka ujawniła, że najważniejsze było dla niego, że nareszcie wiedział, co mu dolega.

Dzieci dziennikarza – córka Marta i jej brak Luka – spędzają z nim dużo czasu i wspólnie oswajają się z konsekwencjami choroby. Najsmutniejszą z nich jest fakt, że Szaranowicz musiał zrezygnować z tańca.

Źródło: sportowefakty.wp.pl, Jastrząb Post

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę