Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Lata temu Barbara Brylska straciła córkę w tragicznym wypadku. Kulisy nagłej śmierci 20-latki
Zuzanna Siwek
Zuzanna Siwek 12.01.2020 12:39

Lata temu Barbara Brylska straciła córkę w tragicznym wypadku. Kulisy nagłej śmierci 20-latki

barbara brylska: córka
instagram.com @brylskabarbara

Córka Barbary Brylskiej zginęła w tragicznym wypadku. Jej nagła śmierć wstrząsnęła wówczas całą Polską. Brylska, uznawana przez wielu za ikonę PRL-u, wciąż nie pogodziła się z utratą dziecka. Jak to się stało, że młoda modelka odeszła tak młodo?

Córka Barbary Brylskiej, Barbara Kosmal zachwycała nie tylko wyjątkową urodą, ale też nieprzeciętnym talentem. Działała zawodowo na kilku płaszczyznach. Równolegle rozwijała karierę jako modelka i aktorka. Twierdzono, że na pewno dorówna matce, już wtedy uznanej i wysoko cenionej aktorce. Jednak jej kariera została nagle przerwana. Córka Barbary Brylskiej zginęła w tragicznym wypadku samochodowym.

Kim była Barbara Kosmal?

Barbara Kosmal była córką Barbary Brylskiej i dopiero zaczynała swoją karierę. Na jej koncie pojawiały się kolejne sukcesy i mogła przebierać w propozycjach. Wróżono jej międzynarodową karierę. Plany pokrzyżował jej tragiczny wypadek, w którym zginęła w wieku 20 lat.

15 maja 1993 roku piękna córka Brylskiej wracała wraz z Xawerym Żuławskim z planu filmowego z Łodzi do Warszawy. Żuławski w pewnym momencie stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Młoda dziewczyna w wyniku wewnętrznych obrażeń zginęła na miejscu. Pogrzeb odbył się 21 maja 1993 roku w Pyrach pod Warszawą.

Xawery Żuławski poświęcił zmarłej Barbarze jeden ze swoich filmów pod tytułem Chaos. W filmie pojawia się scena wypadku samochodowego, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Basia zagrała w filmie Motyw Cienia, jednak nie doczekała premiery. Twórcy filmu, bracia Józef i Michał Skolimowscy również zadedykowali film aktorce. Premiera odbyła się tuż po jej śmierci.

Kosmal działała zawodowo na kilku płaszczyznach. Równolegle rozwijała karierę aktorską i filmową. Chociaż skończyła ledwo 20 lat, zdążyła już chodzić po największych światowych wybiegach, a twórcy filmowi chętnie angażowali ją do swoich produkcji.

Barbara Brylska, wielka gwiazda lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych nigdy nie pogodziła się ze stratą córki. Aktorka wspominała, że jeszcze będąc w ciąży bardzo obawiała się o córkę. Chciała, żeby ciąża przebiegła prawidłowo. Cudem przeżyła wypadek samochodowy, a w czwartym miesiącu na planie filmu dostała krwotoku i o mały włos nie poroniła ukochanej córki. Gwiazda PRL-U otaczała swoje dziecko szczególną opieką.

Córka Barbary Brylskiej była dla niej wszystkim

Po śmierci ukochanej córki Barbara Brylska straciła chęci do życia. Jedyną nadzieją był dla niej jej syn, Ludwik. Osobista tragedia sprawiła, że gwiazda zbliżyła się do męża, ojca zmarłej Basi, Ludwika Kosmali, z którym rozstała się kilka lat wcześniej. Polska Bridget Bardot przebaczyła Xaweremu Żuławskiemu i wyznała, że nie ma pretensji do reżysera o to, co się wydarzyło.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

barbara brylska: córka

Córka Barbary Brylskiej zginęła w straszliwym wypadku samochodowym.

barbara brylska: córka

Aktorka uznawana była za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek w czasach PRL-u.

barbara brylska: córka

Piękna Barbara Kosmal zmarła tragicznie w wieku 20 lat. Wielka strata!

barbara brylska: córka

Młoda piękność z powodzeniem rozwijała się w aktorstwie i modelingu.

barbara brylska

Barbara Brylska bardzo przeżyła cios, jakim była śmierć jej córki.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzień
  2. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  3. Anna Mucha i jej tata nie zawsze mieli dobre relacje. Wszystko zmieniło się w dniu jej 18. urodzin
  4. Mąż od dłuższego czasu planował rozwód. Gdy przypadkiem znalazł dokumenty żony, aż przeszły go ciarki
  5. Wielkie zmiany w domu Borysa Szyca. Aktor nie posiada się z radości
  6. Ich romans wyszedł dopiero po latach. Jaworowicz była zakochana w słynnym polskim piosenkarzu

źródło: wikipedia.pl, poponik.pl, film.wp.pl