Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nergral opublikował zdjęcie z czasów chemioterapii. ”Dobrze jest żyć. Dobrze jest być zdrowym”
Robert Głowacki
Robert Głowacki 20.09.2019 18:04

Nergral opublikował zdjęcie z czasów chemioterapii. ”Dobrze jest żyć. Dobrze jest być zdrowym”

Choroba
Fot. filmpolski.pl

Choroba prawie odebrała mu życie. Adam „Nergal” Darski opublikował archiwalne zdjęcie z czasów chemioterapii. 9 lat temu, muzyk zachorował na białaczkę, a jego walkę o życie śledziła cała Polska. Jak wspomina ten czas? Dobrze jest żyć. Dobrze jest być zdrowym – pisze na swoim Instagramie artysta.

Stanem zdrowia Nergala żyła cała Polska. Latem 2010 roku muzyk dowiedział się, że ma białaczkę. Szczęśliwie udało mu się pokonać raka, a teraz opublikował stare zdjęcie z czasów chemioterapii. Choroba prawie go zabiła, jednak ten nigdy nie zmienił swoich poglądów, czy przekonań.

Nergal pokazał zdjęcie z czasów chemioterapii

Nergal często zaskakuje swoich fanów na Instagramie, publikując to coraz odważniejsze zdjęcia. Tym razem muzyk wrócił wspomnieniami do czasów, gdy był śmiertelnie chory. Na Instagramie zamieścił zdjęcie z czasów chemioterapii, na którym był kompletnie łysy. Pod zdjęciem zamieścił wpis, oczywiście z typowym dla siebie dystansem.

Dracula?! Nie! To dziecko Nigel przechodzi chemię 8 lat temu (…) Czułem się nieszczęśliwy. Dobrze jest żyć. Dobrze jest być zdrowym– napisał pod zdjęciem Nergal.

choroba

Nergal: choroba

Latem 2010 roku Nergal trafił do szpitala, gdzie podejrzewano, że może mieć chorobę tropikalną, jednak diagnoza okazała się zgoła inna. Okazało się, że choruje na białaczkę. 24 sierpnia na oficjalnej stronie zespołu Behemoth zaapelowano o rejestrację w Fundacji DKMS-Bazie Dawców Szpiku. W tym samym czasie Doda, z którą był w związku zapoczątkowała wielką akcję zbierania dawców szpiku.

choroba

Co ciekawe, medialność choroby Darskiego przyniosła rezultaty w ilości zapisanych dawców. Nergal poddał się chemioterapii, a w grudniu 2010 roku przeszedł operację przeszczepu szpiku, a miesiąc później wyszedł ze szpitala. Doda w jednym z wywiadów wyznała, że dawca dla Nergala znaleziono dosyć szybko, jednak nie mówili o tym publicznie, aby ludzie nadal się zapisywali do bazy dawców.

Przeszczep Nergala się udał i już miesiąc po nim, muzyk opuścił szpital i powoli wracał do normalnego życia. Choroba zmieniła jego życie o 180 stopni, ponieważ tuż po tym, jak wyzdrowiał, zdecydował się zakończyć swój związek z Dodą. Od tamtej pory zarówno Rabczewska i Darski ani razu się nie spotkali.

choroba

ZOBACZ TEŻ:

  1. McDonald’s będzie zwalniał pracowników. Powód jest dość zadziwiający
  2. Panna młoda miała wypowiedzieć słowa przysięgi. Zamiast tego przeczytała kilka smsów niewiernego narzeczonego
  3. Barbara Kurdej-Szatan o słabych ocenach w TzG „To jest przykre, po prostu to jest przykre”
  4. Pies został wychowany przez koty. Zachowuje się i rusza jak one [ZDJĘCIA]
  5. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw
  6. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą