Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Chłopak mnie zdradził. Jak sobie z tym poradzić?
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 02.10.2018 17:19

Chłopak mnie zdradził. Jak sobie z tym poradzić?

zdrada
rawpixel.com

Chłopak mnie zdradził, co teraz? Często dostajemy od was podobne listy i postanowiliśmy odpowiedzieć zbiorczo w jednym artykule. Zdrada to temat trudny i delikatny. Postanowiłyśmy jednak zmierzyć się z nim i znaleźć odpowiedź na to, jak poradzić sobie ze zdradą partnera.

Zdrada prędzej czy później wyjdzie na jaw, ponieważ tak jak kłamstwo — ma krótkie nogi. Z niewiernym partnerem i przykrym doświadczeniem, jakim jest zdrada można poradzić sobie na kilka sposobów.

Jak rozpoznać czy chłopak mnie zdradza?

Podejrzewasz, że twój partner może cię zdradzać? Może zachowuje się dziwnie, później przychodzi z pracy, więcej czasu spędza na telefonie? Czy zdradę można rozpoznać? Zwróć uwagę na kilka sygnałów ostrzegawczych.

  1. Twój partner nie rusza się bez telefonu? Jeżeli zauważysz, że ukochana ci osoba, chodzi wszędzie z telefonem w ręku – zareaguj. Daj mu znać, że to widzisz i wyjaśnij swoje obawy.
  2. Zmienia się nie do poznania – zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Zazwyczaj to właśnie nowa miłość/sympatia sprawia, że zaczynam się inaczej zachowywać i przesadnie o siebie dbać.
  3. Przyłapujesz go na „małych kłamstewkach”. Gdy pytasz, dlaczego wraca z pracy o 21, kiedy przez ostatnie cztery lata był w domu najpóźniej o 18:30 – raz twierdzi, że dostał ważny projekt, że robią porządki w biurze, że zaczęli zwalniać ludzi i trzeba się wykazać. Zawsze inna wersja, uważaj, może powinnaś raz poczekać na niego, gdy wychodzi z roboty?
  4. Partner zaczął dawać Ci prezenty? To częsty odruch psychologiczny na robienie czegoś niemoralnego. Jeżeli zaczęłaś bez okazji dostawać kwiaty, to często oznacza, że twój ukochany ma coś bardzo brzydkiego na sumieniu.
  5. Oglądanie się za innymi na ulicy. Jeżeli twój partner, nagle poczuł się wyjątkowo pewny siebie, może to oznaczać, że ma ku temu powody. Jesteś pewna, że nikt w pracy go nie adoruje?

Co zrobić, jeśli chłopak mnie zdradził?

Jeśli nie musisz się domyślać, ponieważ twój partner sam przyznał się do tego, że cię zdradził albo co gorsza, przyłapałaś go na gorącym uczynku – postaraj się jak tylko możesz nie reagować zbyt impulsywnie. Oczywiście, że w takich sytuacjach górę biorą emocje, ale postaraj się nie zrobić w amoku czegoś, czego możesz żałować.

Pamiętaj, że jego zdrada to dla ciebie sygnał, żeby bardzo dokładnie przemyśleć wasz związek. Po zdradzie dajcie sobie czas, by ochłonąć i wszystko przemyśleć, nie podejmujcie impulsywnych decyzji, ani nie wyciągajcie pochopnych wniosków.

DAJ MU SIĘ WYTŁUMACZYĆ. Kiedy ochłoniecie, warto byłoby szczerze i otwarcie porozmawiać. Rozmowa jest podstawą dojrzałego związku — pozwól swojemu niewiernemu chłopakowi wyjaśnić powody jego skoku w bok. Podczas rozmowy postarajcie się zachować spokój, wzajemny szacunek i nie dać się ponieść negatywnym emocjom. Kiedy szczerze porozmawiacie, będziesz wiedzieć, czy warto ratować związek, czy lepiej odpuścić.

NIE BIERZ WINY NA SIEBIE. W obliczu zdrady kobiety bardzo często czują się winne zaistniałej sytuacji. To moja wina, że chłopak mnie zdradził, gdybym zrobiła to i to, wyglądała tak i tak, to nigdy by mnie nie zdradził — stając w obliczu niewierności swojego partnera wiele kobiet kieruje pod swoim własnym adresem tego typu oskarżenia. Pamiętaj, że obwinianie się za czyny partnera szkodzi nie tylko tobie, ale i waszemu związkowi. Pozwól swojemu chłopakowi odpowiadać za swoje własne czyny.

Jak poradzić sobie ze zdradą?

JESTEŚ NAJWAŻNIEJSZA. Zdrada najbardziej niszczy budowane latami zaufanie. Kiedy dowiadujesz się, że twój chłopak był niewierny, musisz przede wszystkim zadbać o siebie. Ty jesteś najważniejszą osobą w swoim życiu. Jeśli czujesz, że potrzebujesz czasu, przestrzeni, pomocy, wsparcia — nie bój się tego żądać. Jeśli twój partner tego nie zrozumie, oznacza, że najprawdopodobniej mu na tobie nie zależy.

RACHUNEK SUMIENIA. To musi być moja wina, że mój chłopak mnie zdradził. – takie zdanie pojawiło się w wielu listach od naszych Czytelniczek.. Osoby, które są w szczęśliwych i spełnionych związkach, nie zdradzają. Jego zdrada powinna być dla was sygnałem, że czas zrobić porządny rachunek sumienia i zastanowić się, kiedy coś zaczęło się psuć w waszym związku i jakie sytuacje doprowadziły do zdrady.

Pamiętaj, że wcale nie musisz decydować od razu, co zrobić z waszym związkiem — daj sobie trochę czasu, by wszystko przemyśleć. Jeśli nie jesteś pewna — możesz poradzić się specjalisty albo zadzwonić do przyjaciół, którym ufasz. Zadbaj o siebie i swoje potrzeby, dobrze się zastanów, czy czujesz się na siłach, by ratować ten związek.

Jak zapobiec zdradzie?

Dowiedziałam się, że mój chłopak mnie zdradził. Czy mogłam temu zapobiec? Zapytała w jednym z listów nasza Czytelniczka. Nie od dziś wiadomo, że serce nie sługa — czasem, nawet będąc w związku możemy zakochać się w innej osobie. Niestety, najczęstsze powody zdrady to zaniedbanie związku, brak otwartości i szczerych rozmów, poczucie niezrozumienia i wyobcowania w związku.

Bardzo ważne jest, by dużo ze sobą rozmawiać — o wszystkim, o tym, czego oczekujemy od naszej relacji, o tym, co nam się podoba, a co nie. Zwłaszcza w trudnych sytuacjach ważna jest rozmowa — kiedy partner zachowa się nie tak jak tego oczekujemy lub nas zrani, nie próbujmy tego przemilczeć lub się obrażać — rozmawiajmy, rozmawiajmy, rozmawiajmy. Nauczmy się słuchać siebie nawzajem, czy to w codziennych sprawach, poważnych rozmowach, czy w sypialni.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

mój chłopak mnie zdradził

ZOBACZ TEŻ:

  1. Czy mąż mnie zdradza? 5 sygnałów, że tak
  2. Zdrada – sygnały ostrzegawcze
  3. Istnieje JEDEN dzień, w którym zdradzamy najczęściej. Jesteście ciekawi?

źródło: onet.pl, perfectdating.pl, szczesliva.pl, ofeminin.pl, kobieta.pl, poradnikzdrowie.pl