Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje zdobywca dwóch Oscarów. Hołd składają największe gwiazdy Hollywood
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 15.11.2019 13:31

Nie żyje zdobywca dwóch Oscarów. Hołd składają największe gwiazdy Hollywood

branko lustig
Jörg Reitmaier, wikipedia.org

Branko Lustig nie żyje. O śmierci nagradzanego filmowca powiadomili organizatorzy Festival of Tolerance, którego prezesem był przez dekadę. 87-letni mężczyzna będzie opłakiwany przez wiele największych światowych gwiazd, jako że dziedzictwo, jakie po sobie pozostawił, pomaga przekraczać granice. Jego dokonania, jak Lista Schindlera i Gladiator są znane wszystkim i cenione na wielu poziomach.

Mężczyzna nie tylko był człowiekiem z wizją — swoje możliwości i karierę filmową wykorzystywał, aby przypominać nam, jakie wartości są naprawdę ważne. Bezpośrednio dotknęła go największa tragedia, która wciąż zapisana jest w pamięci całego świata. Branko Lustig, nigdy nie przestał angażować się w kreowanie lepszego świata.

Branko Lustig nie żyje

O śmierci producenta filmowego poinformowali dzisiaj organizatorzy Festival of Tolerance w Zagrzebiu. Mężczyzna odszedł tego ranka, w stolicy Chorwacji, z której pochodził. Jego śmierć opłakują wszyscy, którym znane są jego pokonania. Współpracujący z nim niegdyś hollywoodzcy aktorzy wyrazili ubolewanie nad jego śmiercią.

branko lustig

— Nalegał, by jego poprzednie zasługi były bez znaczenia, a jedyną wartość miały jego kwalifikacje do tej pracy — napisał Steven Spielberg. — Kocham cię, Branko. Zawsze będę twoim przyjacielem — oznajmił Russel Crowe, który grał w filmie, za którego Branko Lustig dostał swojego drugiego Oscara, Gladiator.

Kim był Branko Lustig?

Branko Lustig, był chorwackim producentem filmowym. Jako jedyny Chorwat dostał dwa Oscary — za Listę Schindlera i Gladiatora. Był również prezesem Festival of Tolerance, festiwalu filmu żydowskiego, współpracował przy nagradzanych filmach, głównie o tematyce wojennej.

Urodzony w 1932 roku, z powodu swojego żydowskiego pochodzenia, podczas II wojny światowej mężczyzna był więźniem obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau oraz Bergen-Belsen. Jako jedna z nielicznych osób ze swojej rodziny przetrwał wojnę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Popularna odzieżówka znika z rynku. 5 rzeczy zgarniesz za 25 złotych
  2. Edyta Wojtczak, legenda telewizji nie widziała męża 30 lat. W końcu poznała prawdę o zaginionym ukochanym
  3. Kinga Duda dostała prestiżową pracę. W najlepszej kancelarii w Warszawie
  4. Znana aktorka przyznała, że cierpi na nieuleczalną chorobę. Zrobiła to pod wpływem upokarzających zdjęć paparazzi
  5. Przerażający widok. Ludzie aż przystawali, widząc, jak teraz wygląda „Walduś z Kiepskich”
  6. Zapytał narzeczoną o gotowanie rosołu po ślubie. Jej odpowiedź zwaliła mężczyznę z nóg

źródła: wikipedia.org, festivaloftolerance.com, antyradio.pl