Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Bracia Golec wydali pilne oświadczenie. Chodzi o ich dzieci i żony, nie jest dobrze
Karol Osiński
Karol Osiński 17.11.2020 19:16

Bracia Golec wydali pilne oświadczenie. Chodzi o ich dzieci i żony, nie jest dobrze

bracia golec
PHOTO: DIGITAL/EAST NEWS

Bracia Golec zdecydowali się wydać oficjalne oświadczenie w sprawie krytyki, która na nich spłynęła, w związku z przyznanym muzykom dofinansowaniem od rządu. Z uwagi na straty związane z epidemią Ministerstwo Kultury zdecydowało się przyznać braciom rekordowe niemal 1,9 mln zł pomocy. Bracia apelują: – Zwracamy się z gorącą prośbą o uszanowanie naszej rodziny i niezastraszanie naszych dzieci, żon oraz wszystkich współpracujących z nami osób.

14 listopada 2020 roku na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pojawiła się lista artystów, którzy zostaną objęci dofinansowaniem od rządu z powodu strat związanych z pandemią koronawirusa. Bracia Golec znaleźli się na jej szczycie z przyznaną kwotą 1 894 670 złotych. Okazuje się, że ich rodzina była z tego powodu zastraszana.

Bracia Golec oświadczenie

Od kilku dni w sieci internauci pokazują swoje oburzenie na temat dotacji przyznanych artystom, za straty związane z pandemią koronawirusa. Największe wątpliwości wzbudzili adresaci dofinansowań.

Bracia Golec otrzymali rekordowe 1 894 670 złotych. Z uwagi na coraz częściej pojawiające się obraźliwe komentarze i posty na ich temat bracia postanowili po kilku dniach odnieść się do zaistniałej sytuacji.

– Golec Fabryka to nie tylko Paweł i Łukasz, ale przede wszystkim firma zajmująca się działalnością wydawniczą, fonograficzną i organizującą koncertów oraz wydarzeń artystycznych – rozpoczęli swój wpis Bracia Golec.

Jak później wyjaśnili, w ich zespole pracuje mnóstwo osób, z którymi realizują wspólne projekty:

-Przykładem tej ostatniej aktywności jest unikatowe widowisko telewizyjne Symphoethnic, w którym udział wzięło blisko 100 artystów, w tym Orkiestra Symfoniczna. W projektach muzycznych, które realizujemy, zawsze łączymy siły ze sztabem kilkudziesięciu osób, które są najwyższej klasy ekspertami i profesjonalistami – to grono znakomitych muzyków, aranżerów, grafików, techników, inżynierów dźwięku, montażystów, realizatorów wizji i informatyków. To rzetelni i cudowni ludzie, dzięki którym nasza wizja muzyczna może być realizowana – wyjaśniają Łukasz i Paweł Golcowie.

Rodziny Braci Golec były zastraszane?

Bracia Golec w ostatnim czasie musieli zmierzyć się z ogromną krytyką. Internauci mało przychylnym okiem skrytykowali fakt, że to właśnie oni mieli dostać tak wysoką zapomogę w sytuacji, w której szpitale i medycy nie zostali dodatkowo wsparci.

Być może Ministerstwo Kultury wybrało niefortunny moment na wręczanie podobnych pomocy, duże wątpliwości budzą firmy, które znalazły się na liście, a które z kulturą nie mają wiele wspólnego. Te aspekty były zapalnikiem do powszechnej krytyki projektu.

Jak się okazuje u braci Golec, krytyka przekroczyła granice. W oświadczeniu wystosowali bowiem prośbę:

Zwracamy się z gorącą prośbą o uszanowanie naszej rodziny i niezastraszanie naszych dzieci, żon oraz wszystkich współpracujących z nami osób. Z wyrazami szacunku, Golec Fabryka.

Jednocześnie bracia wyrazili nadzieję, że zgodnie z obietnicą otrzymają pomoc od ministerstwa, zapewnili, że z całości się rozliczą i udokumentują wszystkie wydatki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Bracia odnieśli się do fali krytyki, jaka na nich spłynęła.

bracia golec

Fani różnorako podeszli do oświadczenia. Wielu oskarżyło braci, że otrzymali świadczenie, bo współpracują z TVP.

bracia golec

Bracia Golec zaświadczyli, że zatrudniają mnóstwo osób, dla których właśnie przeznaczona jest pomoc ministerstwa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sejm odcięty od centrum. Barierki na ulicy, na miejscu policjanci i żołnierze
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Nowe obostrzenia? Już jutro może zapaść ważna decyzja dla Polek i Polaków. Chodzi o sklepy
  4. Zobaczyła swojego tatę siedzącego przed sypialnią. Powód wzrusza do łez
  5. Kiedy koniec pandemii? Lekarze podają możliwe daty. Wielu będzie zdruzgotanych, są odległe
  6. Kiedy pies zobaczył śpiące dziecko, mógł zrobić tylko jedno. Piękne nagranie, prawdziwy przyjaciel
  7. Ile zarabia Jerzy Brzęczek? Dla PZPN był rewelacyjną opcją po Adamie Nawałce

Źródło: plotek.pl