Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Barbara Kurdej-Szatan ma nawrót choroby! Wyniki badań są niepokojące
Agnieszka Kruk
Agnieszka Kruk 29.01.2019 16:52

Barbara Kurdej-Szatan ma nawrót choroby! Wyniki badań są niepokojące

barbara kurdej szatan choroba
Fot.pikio.pl

Barbara Kurdej-Szatan: choroba okazała się bardzo groźna. Aktorka kilka lat temu podczas kręcenia serialu zachorowała na boreliozę. Chociaż jej stan na przestrzeni lat zdążył się znacznie poprawić, to ostatnie wyniki badań są niepokojące.

– Swego czasu zażywałam dużo antybiotyków — wyznała Barbara Kurdej-Szatan. Choroba okazała się bardzo poważna, a aktorka musiała wiele zmienić w swoim życiu. Zaczęła przyjmować leki i powoli zmieniała swoje nawyki żywieniowe. Teraz kiedy po latach spokoju mogła cieszyć się zdrowiem, choroba znów przejmuje nad nią kontrolę.

Barbara Kurdej-Szatan: choroba to poważny wypadek podczas pracy?

O tym, że aktorstwo nie należy do najbezpieczniejszych zawodów, wiadomo już dawno. Małe wypadki przy pracy zdarzają się bardzo często, ale jak się okazało jakiś czas temu, te poważniejsze także niekiedy mają miejsce. 5 lat temu przekonała się o tym Barbara Kurdej-Szatan, która podczas kręcenia M jak Miłość, zachorowała na boreliozę. Wypadek przy pracy okazał się bardzo poważny, a nawet zagrażał życiu aktorki. W wyniku tego musiała podjąć leczenie i radykalnie zmienić nawyki żywieniowe. W 2017 roku, kiedy jej stan się poprawił, opowiedziała nieco o swojej chorobie.

– Ćwiczyć lubię sama z siebie, szczególnie biegać, i zawsze to robiłam dla dobrej kondycji. Jeżeli chodzi o dietę, musiałam definitywnie odstawić cukier, białą mąkę i nabiał krowi, ponieważ chodziło nie tylko o to, żeby pozbyć się bakterii, lecz także, żeby odgrzybić organizm, ponieważ swego czasu zażywałam dużo antybiotyków. Przez to candida, grzyby, które zazwyczaj znajdują się w jelicie, rozprzestrzeniły się – mimo tego, że zażywałam specjalne osłony. Trudno jest nad tym zapanować, potrzebna jest dieta długoterminowa — zacytował Barbarę Kurdej-Szatan portal rmf.fm

Chociaż jej wyniki w pewnym momencie znacznie się poprawiły, to ostatnie badania wykazały, że problemy związane z boreliozą znów wracają.

Czy wyniki się pogorszyły?

Jak napisał magazyn Viva!, aktorka wzbrania się od medycyny konwencjonalnej. Odstawiła antybiotyki, ponieważ za bardzo osłabiały jej organizm. W leczeniu postawiła na prądy, zioła i dietę. Chociaż przez długi czas było dobrze, a samopoczucie i kondycja nie wskazywały na postęp choroby, to po dwóch latach od poprawy, borelioza znowu dała o sobie znać. Przyczyną złych wyników mogły okazać się niesystematyczne badania.

– Być może to dobre samopoczucie zawdzięczam swojemu pozytywnemu nastawieniu. Bo gdy ostatnio byłam znerwicowana, czułam, że choroba znów przejmuje nade mną kontrolę — wyznała Barbara Kurdej-Szatan magazynowi Na żywo.

Czy Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan: choroba

Aktorka zachorowała na Boreliozę podczas kręcenia M jak Miłość.

Barbara Kurdej-Szatan: choroba

W 2017 roku jej wyniki znacznie się poprawiły.

Barbara Kurdej-Szatan: choroba

Barbara Kurdej-Szatan niedawno wyjawiła, że choroba znów przejmuje nad nią kontrolę.

Barbara Kurdej-Szatan: choroba

W trakcie leczenia boreliozy musiała natychmiast zmienić swoje nawyki żywieniowe. Odstawiła cukier, białą mąkę i krowi nabiał.

Barbara Kurdej-Szatan: choroba

Odstawiła antybiotyki, ponieważ za bardzo osłabiały jej organizm. W leczeniu postawiła na prądy, zioła i dietę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przepowiednia na 2019 dla par. Kogo czeka rozstanie, a kogo WIELKA miłość?
  2. Jak bawić się z kotem? Najlepsze pomysły na zabawy z twoim mruczkiem
  3. Ile waży Dorota Szelągowska? Gwiazda nie wstydzi się dodatkowych kilogramów
  4. Wieniawa pochwaliła się nowym psem. Fani: „Pozbyłaś się poprzedniego?!”

Źródło: rmf.fm, viva.pl, Na żywo