Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Anja Rubik startuje z nowym programem o edukacji seksualnej. Wezmą w nim udział największe gwiazdy
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 13.01.2019 12:06

Anja Rubik startuje z nowym programem o edukacji seksualnej. Wezmą w nim udział największe gwiazdy

Anja Rubik startuje z nowym programem o edukacji seksualnej. Wezmą w nim udział największe gwiazdy
fot. screen z programu sexedPL ROOM/youtube.com

Anja Rubik po raz kolejny udowodniła, że nie boi się tematów tabu, a dobro młodzieży leży jej na sercu. Po głośnej akcji #SEXEDPL, połączonej z warsztatami ze specjalistami oraz wydaniem podręcznika do edukacji seksualnej, startuje z nowym programem. Po raz kolejny zaprosiła do udziału gwiazdy. Kogo? Dowiedz się więcej!

Program sexedPL ROOM możemy oglądać w serwisie You Tube na kanale #sexedPL. Już dziś, 13 stycznia, pojawił się pierwszy odcinek, a kolejne mają być publikowane w dwudniowym odstępie czasu. Rozmowy mają na celu pomóc młodzieży rozpocząć życie seksualne z pełną świadomością własnego ciała, odpowiedzialnością oraz wiedzą. W ramach przygotowań do programu jego twórcy zbierali w mediach społecznościowych. Czego możemy się spodziewać? O czym porozmawiają gwiazdy? Wyjaśniamy!

Anja Rubik startuje z nowym programem. O czym jest pierwszy odcinek sexedpl ROOM ?

Odcinek, który pojawił się 13 stycznia, nosi tytuł Masturbacja. Poza Anją Rubik wystąpiła w nim Natalia Trybus, edukatorka seksualna prowadząca kanał Pink Candy, a także znany youtuber Maciej Dąbrowski, prowadzący kanał Z Dvpy.

O czym porozmawiają Anja Rubik, Natalia i Maciej?Masturbacja to pierwszy odcinek z serii 6 rozmów, w których omawiamy ważne kwestie związane z seksem – m.in. pornografię, seks oralny czy seksting. To tematy, które wybraliśmy z fabuły nowego serialu Netflix’a pt. Sex education – czytamy w opisie filmu. Kto jeszcze pojawi się w sexedPL ROOM? Aktorka Aleksandra Domańska, model Jakob Kosel, youtuber Ajgor Ignacy oraz Maffashion.

Sex education: o czym jest serial, który poleca Anja Rubik?

Serial Sex education pojawił się na platformie Netflix niedawno, bo 11 stycznia 2019 roku. Jego głównym bohaterem jest Otis Milburn (Asa Butterfield), nastoletni syn edukatorki seksualnej Jean (Gillian Anderson). Chłopak wspólnie z kilkorgiem znajomych ze szkoły zakłada w tajemnicy klinikę seksterapii i pomaga pomaga swoim rówieśnikom mierzyć się z różnymi problemami.

Dlaczego Anja Rubik tak entuzjastycznie podeszła do nowej produkcji Netflixa? Jak napisała Nina Olszewska w artykule na stronie internetowej akcji #SEXEDPL, chociaż serialowi można wiele zarzucić, to dosłowność jego przekazu pomaga omówić ważne dla młodzieży zagadnienia. Autoerotyzm w serialu przedstawiony jest w najlepszy możliwy sposób, bez pruderii, tabu i nieśmiałości – chwali Olszewska.

Cieszymy się, że Anja Rubik nadal rozwija akcję SEXEDPL. Mamy nadzieję, że praca jej i pozostałych osób pomoże przełamać tabu i uświadomić nie tylko młodzież na temat kwestii związanych z intymnością i bliskością.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

anja rubik

Akcja #SEXEDPL ma na celu rzetelną edukację seksualną polskiej młodzieży. Jej inicjatorką jest sławna modelka Anja Rubik.

Edukacja seksualna

Rubik zaprosiła do współpracy nie tylko edukatorów i specjalistów, ale także gwiazdy, jak m.in. Aleksandra Domańska czy Jakob Kosel.

anja rubik

13 stycznia miała miejsce premiera pierwszego odcinka, w którym został poruszony temat masturbacji.

Anja Rubik

Anja Rubik udowodniła, że nie boi się tematów tabu, a kwestie społeczne leżą jej na sercu.

anja rubik

W jednym z kolejnych odcinków programu ma pojawić się Maffashion. Czekacie na jej występ?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Laura Samojłowicz: Co się z nią dzieje? Nagle zaczęły o niej mówić wszystkie media!
  2. Ile lat ma Omena Mensah? Wiek gwiazdy jest po prostu niewiarygodny, wygląda 10 lat młodziej
  3. Paznokcie na studniówkę. Będziecie zachwycone!

źródła: noizz.pl, sexed.pl, youtube.com, filmweb.pl

Powiązane
Quiz, jak wiele pamiętasz ze szkolnych lat
Pytania ze szkoły podstawowej. Ile zostało ci w głowie? Sprawdź, czy odpowiesz na wszystkie pytania