Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Andrzej Duda właśnie przekazał ważną wiadomość. Polacy mogą dostać nawet 6000 złotych, wiadomo, kiedy ruszą pierwsze wypłaty
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 21.06.2020 18:56

Andrzej Duda właśnie przekazał ważną wiadomość. Polacy mogą dostać nawet 6000 złotych, wiadomo, kiedy ruszą pierwsze wypłaty

BENEDYKT XVI
fot. Lelum

Na spotkaniu zespołu zarządzenia kryzysowego ustalono, że wojewoda małopolski dysponuje środkami na pomoc poszkodowanym: Wojewoda małopolski jest przygotowany, żeby od jutra mogła być realizowana wypłata 6000 zł w przypadku zalanych budynków – poinformował prezydent.

Andrzej Duda uczestniczył w spotkaniu małopolskiego zespołu zarządzania kryzysowego. Na spotkaniu omawiano sytuację związaną z podtopieniami, które są wynikiem gwałtownych burz i ulew przechodzących przez całą Polskę. Prezydent rozmawiał z wojewodą małopolskim. Po spotkaniu poinformował, kiedy zostaną wypłacone pierwsze pomoce.

Andrzej Duda poinformował o wypłatach dla poszkodowanych w ulewach

Prezydent omówił sytuację Małopolski. Województwo jest w bardzo poważnym stanie, wiele budynków i prywatnych posesji zostało zalanych i zniszczonych. Prezydent zaznaczył, że już od poniedziałku będzie udzielana pomoc poszkodowanym.

W małopolskim sytuacja jest naprawdę poważna, jak podaje polsatnews.pl, straż pożarna interweniowała w pobliskich miejscowościach ponad 400 razy. Prezydent zapewnił, że w województwie znajdują się wszelkie, potrzebne zapasy powodziowe.

  1. On był pierwszym mężem Małgorzaty Rozenek. Mało osób zna prawdę, była bardzo młoda
  2. Niestety, już wiadomo za jakie produkty zapłacimy jak za dobra luksusowe. Zmiany wchodzą w życie 1 lipca, ale jest też dobra wiadomość
  3. Reprezentant Polski jest zarażony koronawirusem. Smutna wiadomość właśnie została przekazana przez zagraniczne media

Do pomocy dołącza wojska

Prezydent w porozumieniu z premierem i Komendantem Straży Pożarnej nadzoruje pomoc Małopolsce. Na spotkaniu w Krakowie Andrzej Duda poinformował, że do pomocy zostało zaangażowane wojsko.

Prezydent poinformował także, że szef MON wydał zgodę na działania wojsk inżynieryjnych oraz WOT na terenach zalanych, wymagających pomocy. Niestety, równie dramatyczna sytuacja ma miejsce w województwie łódzkim, w którym ulewy podtopiły wiele budynków, w tym szpital zakaźny.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

andrzej duda

Prezydent uczestniczył w spotkaniu kryzysowym związanym z ulewami na Małopolsce.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do czego służy msza święta? Wielu katolików może być oburzonych, rzecznik Episkopatu rozwiewa wątpliwości
  2. Wiadomość z Chin, jakiej nie spodziewał się nikt. Czy dokonali właśnie przełomu dla całego świata?
  3. Janusz Chabior wziął ślub. Gratulacje, panna młoda wyglądała pięknie
  4. Zaskakujące informacje o Jacku z „Gogglebox”. Nie do wiary, czym zajmował się kilka lat temu
  5. Zatrważająca wiadomość, nie żyje 26-letni muzyk. Zginął na oczach ukochanej
  6. Szumowski nie pozostawił wątpliwości. Wróci bezwzględny nakaz

Źródło: polsatnews.pl

Tagi: Andrzej Duda
Powiązane
Cezary Żak
Jak dobrze znasz seriale TVP? Tylko najlepsi poradzą sobie z quizem