Lifestyle.Lelum.pl > Programy > Aktor „Barw szczęścia” nie żyje. Na pogrzebie doszło do poruszających scen
Michał Fitz
Michał Fitz 25.03.2022 15:55

Aktor „Barw szczęścia” nie żyje. Na pogrzebie doszło do poruszających scen

Konrad Piasecki
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pavel Danilyuk z Pexels

3 marca tego roku odszedł Tadeusz Borowski, który w ostatnich latach mógł być przez telewidzów kojarzony głównie ze swojej roli w serialu „Barwy Szczęścia”. Wczoraj odbył się jego pogrzeb, na którym nie zabrakło znanych gości.

Wspomniany aktor być może nie był aż tak popularny, ale z pewnością był w branży wyjątkowo lubiany. Wskazuje na to liczba osób, które przyszły go pożegnać.

„Barwy Szczęścia”: Pogrzeb aktora

Wczorajsza uroczystość odbyła się w niewielkiej miejscowości o nazwie Hornówek nieopodal Warszawy. Tam, w kościele pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu o godzinie 11.00 rozpoczęła się ceremonia ostatniego pożegnania artysty. Wśród obecnych, poza oczywiście rodziną, znaleźli się też koledzy i koleżanki z planów filmowych oraz scen teatralnych.

Kto wobec tego pojawił się na pogrzebie Borowskiego? Paparazzi dopatrzyli się chociażby Mariana Opani i Magdaleny Schejbal. Poza nimi na pogrzebie pojawili się także: Grzegorz Damięcki, Anna Seniuk, Emilia Krakowska czy Krzysztof Tyniec. Można podejrzewać, że osób związanych ze światem aktorskich było więcej, a po prostu nie zostały one dostrzeżone przez fotoreporterów. Nie ma wątpliwości, że taka liczba gości jest poruszająca i świadczy nie tylko o kunszcie aktorskim artysty, ale też o jego empatii, którą zjednał sobie tyle osób.

Choć ostatnimi czasy to właśnie „Barwy Szczęścia” były najpopularniejszą produkcją z jego udziałem, Tadeusz Borowski odgrywał role też w wielu innych, znanych filmach oraz serialach. Wystąpił chociażby w klasycznym „Och, Karol” czy „Młodych Wilkach”. Grał również w „Klanie”, „Na dobre i na złe” oraz „M jak Miłość”.

Mało tego, poza wyżej wspomnianymi produkcjami, które są tylko ułamkiem jego dorobku, trudnił się także pracą aktora dubbingowego. W dobrze znanym przez wszystkich „Królu Lwie” podkładał głos Zazu. Wcielał się także w kilka postaci, dubbingując popularne anime „Naruto”.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Skuteczne sposoby na wzmocnienie odporności u dzieci. Zapomnisz o ciągłym bieganiu do lekarza
  2. Twoje dziecko skończyło 6 miesięcy? To jeden z najważniejszych momentów
  3. Zrobili zdjęcia Violettcie Arlak z „Rancza”. Widok dołu kreacji wywołał wielkie poruszenie
Powiązane
Cezary Żak
Jak dobrze znasz seriale TVP? Tylko najlepsi poradzą sobie z quizem