Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Agnieszka Chylińska pożegnała Papcio Chmiela. Artystka dodała specjalny wpis na Instagramie
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 23.01.2021 08:29

Agnieszka Chylińska pożegnała Papcio Chmiela. Artystka dodała specjalny wpis na Instagramie

Agnieszka Chylińska
Screen z Sopot Festival

Agnieszka Chylińska pogrążyła się w smutku. Gwiazda straciła bliską osobą, którą podziwiała. Wokalistka pożegnała „bohatera swojego dzieciństwa”. Na Instagramie opublikowała zdjęcie prezentu, które jej dzieci dostały od słynnego Papcio Chmiela.

Papcio Chmiel zmarł w nocy z 21 na 22 stycznia 2021 roku. Tę smutną informację przekazał Piotr Kasiński, współorganizator Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Wiele artystów pożegnało grafika, w tym Agnieszka Chylińska.

Agnieszka Chylińska żegna Papcio Chmiela

Dziś nadeszła bardzo smutna wiadomość — nie żyje Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel) najpopularniejszy autor komiksów w Polsce, grafik, rysownik i publicysta, nestor i mistrz polskich twórców komiksów — można było przeczytać przykrą wiadomość na Facebooku wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Twórca komiksów Tytus, Romek i A’Tomek bez wątpienia był dla wielu Polek i Polaków symbolem ich dzieciństwa oraz młodości. Wiele z nas do dzisiaj chowa stare komiksy po garażach, piwnicach czy strychach. Niektórzy je sprzedają, ponieważ wiedzą, że mają wartość kolekcjonerską.

Wygląda na to, że dla Agnieszki Chylińskiej Papcio Chmiel również był kimś wyjątkowym. Gwiazda postanowiła pożegnać rysownika. Dodała zdjęcie na Instagramie, na którym widać jego autograf oraz drobne rysunki.

Napis na kartce wskazuje, że grafik podpisał się dla trójki dzieci wokalistki: Ryszarda, Estery i Krystyny. Obok widnieje głowa Tytusa.

Żegnaj Papciu. Bohaterze mojego dzieciństwa — napisała Agnieszka Chylińska w opisie do zdjęcia.

Artystka jest aktywna w mediach społecznościowych. Zazwyczaj reklamuje na nich swoje wydarzenia, wywiady czy albumy, ale nierzadko porusza prywatne tematy. Odnajdziemy tam mnóstwo nagrań, które można traktować jako nieco intymne wyznania i zwierzenia.

Nie tylko Agnieszka Chylińska pożegnała rysownika

Nie tylko Agnieszka Chylińska pożegnała Papcia. Wyrazy współczucia rodzinie składali fani. Wspominał go również Andrzej Duda, który poświęcił twórcy Tytusa, Romka i A’Tomka wpis na Twitterze.

Dla ludzi mojego pokolenia, dorastających kiedyś na jego komiksach, kończy się jakaś epoka — napisała głowa państwa.

Pod zdjęciem, które dodała Agnieszka Chylińska, również znalazło się mnóstwo komentarzy. Internauci zwracali uwagę, że rok 2021 zaczął się bardzo źle.

Inni również wspomnieli sylwetkę rysownika. Wielu użytkowników pisało z kolei, że wychowali się na Tytusie, Romku i A’Tomku.

Ten rok zaczyna się koszmarnie… Oby cały nie był tak przykry.

Niezwykły człowiek z rysem bohatera.

Czytałam, mam całą serię… Bardzo przykre — możemy przeczytać.

Macie jakieś własne pamiątki związane z rysownikiem?

Zobacz zdjęcia:

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska pożegnała Papcio Chmiela. Artystka dodała specjalny wpis na Instagramie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Instagram