Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Agata Młynarska zmaga się z kolejną chorobą
Kamil Olek
Kamil Olek 04.09.2021 14:07

Agata Młynarska zmaga się z kolejną chorobą

Agata Młynarska
instagram.com/agata_mlynarska

Agata Młynarska należy do niewielkiej grupy osób publicznych, które bez skrępowania mówią o swoich schorzeniach, tak podczas wywiadów, jak i w mediach społecznościowych. Od kilku lat zmaga się ona z chorobą Leśniowskiego-Crohna, nazywaną też przewlekłym zapaleniem jelit. Przypadłość ta całkowicie odmieniła dotychczasowe życie prezenterki. Teraz ujawniła jednak, że to nie jedyna dolegliwość, z którą przyszło jej się borykać.

Agata Młynarska opowiedziała o swoim stanie zdrowia

Choroba Crohna towarzyszy Agacie od blisko 8 lat. Jakiś czas temu, przy okazji instagramowego postu promującego szczepienia, przyznała ona, że choroba zaatakowała także inne partie ciała.

Teraz zmagam się z rzutem na stawy – napisała.

Rozmawiając jednak z portalem naturalnieozdrowiu.pl, dziennikarka poinformowała, że dolegliwości okazały się być… kolejną chorobą autoimmunizacyjną (przy tej grupie schorzeń układ odpornościowy zwalcza swoje własne komórki, co może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji).

Dotknęła mnie także fibromialgia. Śledzę więc fora dla pacjentów takich jak ja i widzę, z jaką bezradnością się mierzą, kiedy ich leczenie nie działa – przyznała.

Fibromialgia to choroba atakująca tkanki miękkie, charakteryzująca się przewlekłym bólem mięśni oraz stawów. Chorzy doświadczają również szeregu innych dolegliwości, od permanentnego zmęczenia, przez zaburzenia nastroju, po nieustanne sztywnienie ciała.

Młynarska jest obecnie w trakcie leczenia, jak sama jednak wyznała, terapia farmakologiczna często nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Chorzy są pozostawieni sami sobie, z szeregiem skutków ubocznych, brakiem poprawy. Tak było też w moim przypadku – dodała.

Agacie życzymy dużo zdrowia.

Źródło: Pomponik

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Córka Adam Małysza przekazała radosne wieści