Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Agata Młynarska walczy z ciężką chorobą, chce na chwilę zniknąć. „Nie zamierzam się poddać”
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 21.06.2022 18:30

Agata Młynarska walczy z ciężką chorobą, chce na chwilę zniknąć. „Nie zamierzam się poddać”

Agata Młynarska
Instagram/agata_mlynarska

Agata Młynarska zmaga się z ciężką chorobą, która mocno wpłynęła na jej życie. Codziennie walczy z wielkim bólem, potrzebuje ćwiczeń, rygorystycznej diety i zabiegów. Teraz przekazała wiadomość. Zamierza na chwilę zniknąć, jednak jej wypowiedź nie pozostawiła żadnych wątpliwości. „Nie zamierzam się poddać”.

Agata Młynarska od lat zmaga się z chorobą Leśniowskiego-Crohna. U dziennikarki objawił się dodatkowy symptom choroby, czyli nasilone problemy ze stawami. Niedawno informowała, że w cierpieniu pomogło jej leczenie biologiczne, a swój ból postanowiła przekuć w coś pożytecznego i dziś stara się promować tę metodę.

Nie zmienia to jednak faktu, że wyjątkowo podstępna choroba mocno wpływa na codzienność gwiazdy. Nieustannie problemy z żołądkiem, wymioty, biegunka, ból, fibromialgia — w szczerej rozmowie z Karoliną Kalatzi prezenterka nie ukrywała, że „Crohn” ma wpływ na dosłownie każdy aspekt jej życia.

Agata Młynarska przekazała ważną wiadomość: „Nie zamierzam się poddać”

Agata Młynarska jest aktywna w mediach społecznościowych, które obecnie wykorzystuje do tego, aby pokazać prawdziwą twarz swojej choroby. Dziennikarka często zdaje relacje z przebiegu leczenia, informuje o zabiegach i metodach, lub po prostu dzieli się swoją codziennością.

Teraz przekazała ważny komunikat dla wszystkich. Wpis rozpoczęła od uspokajających wieści na temat swojego stanu zdrowia. Poinformowała, że w ostatnim czasie była maksymalnie skoncentrowana na dbaniu siebie.

Dwa miesiące skupienia wyłącznie na walce z bólem. Konsekwencja, ćwiczenia, pływanie, dieta, „długa przerwa między pierwszym i ostatnim posiłkiem, presoterapia, masaże, odpoczynek i praca w limitowanym czasie, a nie non stop, jak kiedyś – wyliczała i oznajmiła, że wyniki były bardziej niż zadowalające. 5 kg mniej, nie kuleję i nie zamierzam się poddać! – napisała.

Agata Młynarska przyjmuje dwa leki biologiczne, skierowane na Leśniowskiego-Crohna i astmę. Nazywa je „orężem w walce” i nie ma wątpliwości, że gwiazda naprawdę toczy bitwę o własne ciało. Co więcej, wierzy we własne zwycięstwo. Musi jedynie dać medykamentom szansę, by mogły spełnić swoją rolę.

– Ja zdecydowałam, że stawiam wszystko na jedną kartę! Zdrowie! Bez kompromisów. Pozdrawiam Was, znikam znów na chwilę i dam znak jak postępy! – zakończyła.

W komentarzach spłynęły życzenia rychłego powrotu do zdrowia. Gwiazda stała się niejako autorytetem w dziedzinie walki o zdrowie i normalne życie. Fani dzielą się z nią swoimi historiami i wyrażają podziw i solidarność.

Wyświetl ten post na Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Daniel M. znów ma kłopoty. Syn Zenka Martyniuka usłyszał zarzuty
  2. „Pytanie na śniadanie”: Kurzajewski nie prowadzi odcinka z Cichopek. Zaskakujące, kogo zobaczyli widzowie
  3. Mąż zdradził Katarzynę Łaniewską. Trudno uwierzyć, co działo się później w życiu gwiazdy „Plebanii”