Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Powstało urządzenie, które wykrywa pigułkę gwałtu w 30 sekund!
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 11.09.2018 14:58

Powstało urządzenie, które wykrywa pigułkę gwałtu w 30 sekund!

Pigułka gwaltu
Fot. undercovercolors.com

Pigułka gwałtu, wykorzystywana przez seksualnych przestępców budzi grozę. Powstają jednak kolejne produkty, które mają pomóc w jej wykrywaniu. Ten, o którym piszemy w tym tekście, jest w stanie wykryć zagrażającą naszemu zdrowiu substancję już w 30 sekund.

Firma, która wypuściła na rynek innowacyjny produkt, wcześniej zaprezentowała lakier do paznokci, który zmienia barwę po zetknięciu z określonymi substancjami. Teraz poszła o krok dalej.

Jak działa urządzenie, które wykrywa pigułkę gwałtu?

Podobnie jak test ciążowy. Gdy po zanurzeniu go w napoju na czytniku pojawi się jedna kreska, mamy się czego obawiać. Prawdopodobnie znajdują się w nim podejrzane substancje. W przypadku dwóch kresek możemy w spokoju sączyć drinka. Urządzenie jest w stanie wykryć rozmaite substancje, w tym znane wszystkim benzodiazepiny np. Valium. Co ważne, działa ono w przypadku niemal każdego napoju, niezależnie od jego pH. Producenci napisali, że jest ono w stanie wykryć zagrażające naszemu bezpieczeństwu dodatki aż w 100 napojach. To, czy pijemy kawę czy czerwone wino nie ma zatem znaczenia.

Czym jest pigułka gwałtu?

To GHB (kwas gamma-hydroksymasłowy). Każdy z nas ma go w swoim organizmie, jednak jego stężenie we krwi jest niskie, bo wynosi zaledwie 0,1 mg/l. Wlany do napoju powoduje utratę świadomości. Jest przy tym niewykrywalny przez nasze zmysły. Teraz najważniejsze. Narkotyk utrzymuje się we krwi przez zaledwie 8 godzin, zatem udowodnienie seksualnego przestępstwa, dokonanego z jego pomocą, staje się niemożliwe. Duże ilości tej substancji mogą doprowadzić nawet do śmierci.

Firma Undercovers Colors pracuje także nad produktem, który mógłby wykrywać ketaminę, czyli preparat, który stosowany jest przy znieczuleniach szpitalnych. Niestety, bywa wykorzystywany również w innych celach.

Co myślicie o produktach firmy? My zdecydowanie jesteśmy na tak! Czekamy na wasze opinie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pigułka gwałtu anty

ZOBACZ TEŻ:

  1. Znaki zodiaku, które są surowe w stosunku do…SIEBIE! Jesteś na liście?
  2. Godek o kobietach, które idą na marsz Pro Choice: „Nazistki!”
  3. Pawłowicz o Nowoczesnych Kobietach: „Ulicznice!”. Co jej powiecie?

źródło: kobieta.pl, poradnikzdrowie.pl

Powiązane
Znasz tych reżyserów?
Znasz ich filmy na pamięć, ale czy znasz ich? Nawet prawdziwy kinoman nie pozna całej dziesiątki