Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Facet ginekolog? Dlaczego mężczyźni decydują się na taki zawód?
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 11.09.2018 15:05

Facet ginekolog? Dlaczego mężczyźni decydują się na taki zawód?

ginekolog
PHOTO: MARCIN SMULCZYNSKI / SE/ EAST NEWS

Ginekolog-mężczyzna nikogo już nie zaskakuje. Na pewno nie raz zastanawiałyście się, dlaczego mężczyźni zostają ginekologami. Odnosicie wrażenie, że to aż tak intymna specjalizacja, że lepiej iść do kobiety, bo ona przecież jest kobietą!

Ginekolog to lekarz, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób, żeńskich narządów płciowych. Niektóre kobiety już na samą myśl o wizycie u ginekologa-mężczyzny czują się niekomfortowo. Dopada je stres, a w głowie pojawia się masa pytań. Jesteście ciekawi, dlaczego mężczyźni decydują się na taką specjalizację?

Ginekolog-mężczyzna, dlaczego mężczyźni decydują się na taką specjalizację?

Portal papilot.pl podzielił się z czytelnikami wywiadem z Szymonem, który aktualnie robi specjalizację z ginekologii. Czego się dowiedzieliśmy? Zobaczcie sami!

Jeśli krępuje Cię opcja rozebrania się przed mężczyzną, bo ten, w porównaniu do kobiety, będzie Cię oceniać, jesteś w błędzie! Skąd masz pewność, że kobieta Cię nie oceni? Nie wiesz, co siedzi w jej głowie. Wydaje mi się, że stwierdzenie, że kobiety bardziej krytycznie oceniają inne kobiety, nie będzie błędne.

Facet-ginekolog jest dla Ciebie podejrzany? Myślisz, że specjalizuje się w tej dziedzinie, bo chce sobie po prostu popatrzeć?

Jak mówi Szymon, dla portalu papilot.pl, gdyby to rzeczywiście była prawda, mężczyzna zatrudniłby się jako aktor w filmach dla dorosłych albo fotograf. Dla niego liczy się jedynie pacjent, nie estetyka.

Szymon przyznaje, że dostrzega, kiedy do gabinetu wchodzi piękna kobieta. Widzi również, kiedy pacjentka nie przykłada wagi do higieny:

– Kiedy w czasie badania okazuje się, że starsza pani nie do końca dba o higienę, to też wyciągam jakieś wnioski, ale to tyle. Ginekologia nie polega na ocenie atrakcyjności […] Naprawdę – po godzinach nie fantazjuję o tym, co widziałem w pracy – przyznaje chłopak dla portalu papilot.pl.

Zastanawiasz się, na co może zwrócić uwagę ginekolog, kiedy przyjdziesz do niego na wizytę? Jak przyznaje Szymon, czasami między lekarzami pojawiają się komentarze dotyczące np. poplamionej lub dziurawej bielizny pacjentki.

Szymon został ginekologiem nie po to, żeby po pracy fantazjować, ale dlatego, że w tej dziedzinie jest jeszcze wiele do zrobienia. On, jako lekarz, chce po prostu leczyć i pomagać.

Jednym z bardziej znanych ginekologów w Polsce jest dr Wojciech Falęcki!

Czy krępują Was wizyty u ginekologa-mężczyzny? Wolicie umawiać się na wizyty do kobiet-ginekologów?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Burza w internecie. Dyrektorka Reserved: „Stare dobre czasy, kiedy kobieta była kobietą”
  2. Gosia: „Wiele moich przyjaciółek ma dzieci. Uważam, że karmienie piersią przy ludziach jest OBLEŚNE”
  3. Znaki zodiaku, które są surowe w stosunku do…SIEBIE! Jesteś na liście?

źródła: papilot.pl

Powiązane
Znasz tych reżyserów?
Znasz ich filmy na pamięć, ale czy znasz ich? Nawet prawdziwy kinoman nie pozna całej dziesiątki